ROKIETNICA POMOGŁA HAITI

foto sxc  Foto:

foto sxcW czasie, gdy miesiąc temu media zewsząd informowały nas o skali tragedii, jaka miała miejsce po drugiej stronie globu, postanowiliśmy porzucić pozy biernych obserwatorów. W spontaniczny sposób padł pomysł o zorganizowaniu akcji pomocy pieniężnej w geście łączności z poszkodowanymi. Nie obawialiśmy się braku odzewu ze strony mieszkańców Rokietnicy, po tym jak prężnie, wspólnymi siłami udało nam się zorganizować część programu Europejskiego Spotkania Młodych Taize. Tak też dwa dni potem akcja się rozpoczęła i trwała przez dwa tygodnie, od 17 – 31 stycznia br. Na zakończenie, tj. dnia 31 stycznia, w podziękowaniu wszystkim darczyńcom, zorganizowaliśmy koncert charytatywny w wykonaniu Chóru „Vivace” z Pamiątkowa. Koncert był również artystycznym akcentem, podkreślającym zakończenie okresu Bożego Narodzenia, poprzez śpiew kolęd w ramach repertuaru występu. Inicjatorką i główną organizatorką wydarzenia była Kasia Chojnacka- tegoroczna maturzystka.
Akcję uznajemy za bardzo udaną! Wszystkim, którzy wzięli w niej udział, współfinansując pomoc bądź dzieląc się swoim zaangażowaniem, serdecznie dziękujemy!
Słowa szczególnej wdzięczności kierujemy do Księdza Proboszcza Tadeusza Lorka oraz Sołtys Krzyszkowa- Pani Marii Chojnackiej za wsparcie merytoryczne i organizacyjne. Dziękujemy również ZUK ROKBUS za wsparcie logistyczne i darmowe przewiezienie Chóru „Vivace” w dniu koncertu.

Rokietnica ma w sobie potencjał. Tworzą go pozytywni, otwarci, nieobojętni ludzie. Jesteśmy pewni, że działanie wśród takich ludzi przyniesie wszystkim wiele radości i dobra na drodze podejmowania kolejnych ciekawych inicjatyw.
Wszystkich tych, którzy noszą w głowach masę różnych pomysłów, chcących coś zmienić, zaangażować się na rzecz społeczności lokalnej, zapraszamy na nasze spotkania w czwartki o 20.00.

Kinga Stułkowska
Parafialne Koło Młodzieżowe

Pisaliśmy o tej akcji na portalu lepszyPOZNAN.pl – przeczytaj – jeszcze można pomóc 🙂

news@lepszyPOZNAN.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz