K U L T U R A

Re:wers – spotkanie z Magdą Szewciów

RE:WERS - herstoryczne mapowanie miasta  Foto: materiały prasowe

Spotkanie z Magdaleną Szewciów, autorką projektu „RE:WERS – herstoryczne mapowanie miasta” odbędzie się we foyer Teatru Animacji w środę 13 lutego o godzinie 18:00.

Projekt „RE:WERS – herstoryczne mapowanie miasta” realizowany był w Centrum Kultury Zamek od czerwca 2018 roku. Z jednej strony zakłada przywrócenie pamięci o kobietach zaangażowanych w działania konspiracyjne w latach 1939–1945. Kobietach takich jak: Sonia Górzna, Maria Ładecka czy Janina Pohl-Mizerska, które w równej mierze co mężczyźni kształtowały bieg lokalnej historii. Z drugiej strony projekt ma zwrócić uwagę na doświadczenia kobiet i przybliżyć pojęcie herstorii rozumianej jako badanie historii z uwzględnieniem perspektywy kobiet.

Podczas spotkania porozmawiamy o przebiegu projektu, o jego założeniach i trudnościach związanych z odkrywaniem opowieści kobiet. Zaprezentujemy również „Mapę śladami konspiratorek”, mając nadzieję, że stanie się ona pretekstem do dalszych indywidualnych poszukiwań na temat herstorii miasta.

Magda Szewciów to animatorka, praktyczka dramy, moderatorka design thinking, trenerka antydyskryminacyjna oraz trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet WenDo. Pomysłodawczyni projektu.

Grafika przedstawia fragment mapy, powstałej w ramach projektu. Fragment pokazuje okolice Starego Rynku w Poznaniu, w centrum – koziołki. Otaczają je numerki, oznaczające miejsca związane z poznańskimi konspiratorkami okresu II wojny światowej.

RE:WERS – herstoryczne mapowanie miasta,
Foyer Teatru Animacji
środa 13 lutego godzina 18:00
prowadzenie: Anna Adamowicz

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz