POZnań

Remont kompleksu nad Maltą

Renowacja budynków na Malcie  Foto: materiały prasowe / PIM

Obiekty Toru Regatowego Malta przechodzą modernizację, dzięki której spełnią wymogi stawiane przed organizatorami międzynarodowych imprez kajakarskich i wioślarskich. Roboty rozpoczęły się w listopadzie ubiegłego roku, obejmują wieżę sędziowską oraz budynek multimedialny.

Przy wieży sędziowskiej zakończyły się roboty rozbiórkowe, a zaczynają dekarskie oraz wymiana okien. Stalowa konstrukcja wieży przejdzie wkrótce piaskowanie, a jej wnętrza zostaną odświeżone. Docelowo wyremontowane będą wszystkie kondygnacje. Elewacja budynku zostanie odnowiona, a dach – ocieplony. Modernizację przejdzie również łącznik z budynkiem POSiR, przylegające do wieży podesty wraz ze schodami i balustradami oraz instalacja teletechniczna niezbędna do obsługi zawodów wioślarskich i kajakarskich.

Drugim modernizowanym w ramach inwestycji obiektem jest budynek multimedialny, który znajduje się przy tablicy wyników. Zakres prac obejmuje przede wszystkim odświeżenie wnętrz. W budynku zakończono już prace rozbiórkowe i rozpoczęto instalacyjne wraz z przygotowaniem ścian i podłóg do położenia nowej okładziny. W tym obiekcie wymienione będą również systemy klimatyzacji i wentylacji, ocieplony zostanie dach.

Dzięki modernizacji, która ma zakończyć się w połowie maja, obiekty Toru Regatowego Malta zostaną dostosowane do wymagań stawianych organizatorom największych, międzynarodowych imprez wioślarskich i kajakarskich. Pierwsza z nich – Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie – odbędzie się już w czerwcu.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / PIM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz