Grunwald POZnań

Remont jezdni na ulicach Kasprzaka i Matejki

Uszkodzona nawierzchnia  Foto: materiały prasowe / ZDM

W poniedziałek, 4 lipca rozpocznie się remont nawierzchni jezdni na ulicach Kasprzaka i  Matejki. Prace będą prowadzone etapami.

W trakcie robót zerwana zostanie – już dość zniszczona nawierzchnia, a w jej miejsce ułożona nowa. Dzięki temu znacznie poprawi się komfort przejazdów oraz bezpieczeństwo ruchu drogowego. Dodatkowo przy przejściach dla pieszych zostaną zamontowane żółte maty dotykowe pomagające osobom z dysfunkcjami wzroku przejść przez jezdnię. Całość robót zaplanowana jest od 4 lipca do 31 sierpnia. Prace prowadzane będą na ulicy Matejki (od ul. Wyspiańskiego do ul. Niegolewskich) i Kasprzaka (od ul. Niegolewskich do ul. Hetmańskiej).

Aby jak najbardziej zminimalizować utrudnienia, remont został podzielony na kilka etapów. Jak informuje Miejski Inżynier Ruchu, w pierwszym z nich, który ma potrwać od 4 do 17 lipca, odcinek ul. Kasprzaka od ul. Sczanieckiej do ul. Hetmańskiej będzie zwężony do jednego pasa i jednokierunkowy w stronę ul. Hetmańskiej. Prace w ul. Kasprzaka prowadzone będą z wyłączeniem ruchu na połowie jezdni i zakazem parkowania w rejonie robót.

Utrzymany zostanie ruch ulicami poprzecznymi oraz pieszy z ograniczeniami. Zwężane naprzemiennie będą wloty ulic poprzecznych w ul. Kasprzaka. Odcinek ul. Chociszewskiego od ul. Głogowskiej do ul. Kasprzaka będzie w tym czasie jednokierunkowy. Na czas robót wyznaczono tymczasowe przystanki autobusowe oraz objazdy dla ruchu ogólnego. 

Objazd zamkniętego odcinka ul. Kasprzaka w kierunku ul. Matejki wyznaczono ul. Hetmańską (w kierunku zachodnim), Jarochowskiego i Niegolewskich albo ul. Hetmańską (w kierunku wschodnim), Dmowskiego, Krauthofera, Głogowską, Strusia, Małeckiego, Kanałową i Berwińskiego.

Dodatkowo prowadzone są (bezwykopowo) prace w kanalizacji ogólnospławnej wykonywane na zlecenie Aquanetu.

Zarząd Dróg Miejskich prosi o wcześniejsze usunięcie pojazdów z miejsc objętych czasowym zakazem zatrzymywania się i zachowanie ostrożności w rejonie robót. 

W związku z remontem trasę zmienią autobusy linii 164.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / ZDM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz