DLA STUDENTA

Rektor UEP wybrany w prima aprilis

Rektor Maciej Żukowski  Foto: UEP

Data może kojarzyć się z żartami, ale wybór Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego z pewnością żartem nie jest. Właśnie w prima aprilis został wybrany na to stanowisko prof. dr hab. Maciej Żukowski.

O kierowanie tą uczelnią ubiegało dwóch kandydatów. Drugim był prof. dr hab. Alfred Janc. Wybory odbyły się w piątek 1 kwietnia.

W wyniku tajnego głosowania Uczelnianego Kolegium Elektorów wybory na stanowisko Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu wygrał prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP, obecnie Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą – informuje Sylwia Jurga z tej Uczelni.

Nowy Rektor UEP został wybrany na kadencję trwającą do 2020 roku. Maciej Żukowski rozpocznie swoją pracę jako Rektor 1 września 2016 roku.

Jak sam podkreśla podstawowym założeniem planu na nową kadencję jest stworzenie warunków dla osiągania celów pracowników, studentów i doktorantów, przy zrównoważonym rozwoju Uczelni.

Przyjmując, że część procesów jest zdeterminowana uwarunkowaniami zewnętrznymi, np. przepisami prawa, systemem finansowania oraz kierując się zarówno doświadczeniami, jak i oczekiwaniami interesariuszy UEP, proponuję partycypacyjny sposób kształtowania planów szczegółowych – deklaruje nowy Rektor – bardzo zależy mi na eliminowaniu lub ograniczaniu rozwiązań, którym przyświecały dobre intencje, a w praktyce okazują się dysfunkcjonalne.

Maciej Żukowski urodził się w Poznaniu w 1959 roku. Jest absolwentem VIII LO w Poznaniu. Studiował na Akademii Ekonomicznej na kierunku Ekonomika i organizacja handlu zagranicznego w latach 1978-1983. Po uzyskaniu dyplomu magistra rozpoczął pracę na Uczelni jako młodszy asystent. W roku 1991 obronił doktorat, w 1998 został doktorem habilitowanym, a w 2007 profesorem. Od 1991 roku pracuje w Katedrze Pracy i Polityki Społecznej na Wydziale Ekonomii, a od 2008 roku jeste profesorem zwyczajnym UEP.

Uniwersytetowi Ekonomicznemu w Poznaniu zawdzięczam bardzo wiele, wyższe wykształcenie, możliwość rozwoju zawodowego, interesującą pracę nauczyciela akademickiego – dodaje Maciej Żukowski – w trakcie studiów poznałem moją żonę Ewę, z którą przez pięć lat byliśmy w jednej grupie dziekańskiej. Mój staż małżeński i staż pracy na Uczelni są niemal równe. Mamy dwoje dorosłych dzieci Katarzynę i Karola.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz