Sport

Rekordowa edycja Poznań Business Run za nami

Poznań Business Run  Foto: materiały prasowe

4000 biegaczy, czyli 800 sztafet przebiegło trasę długości 4 km, podczas kolejnej, poznańskiej edycji Poland Buisness Run.

Główne hasło biegu brzmiało: „Pobiegniesz – pomożesz”. Celem organizatora – Fundacji Poland Business Run – jest wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu, w tym celu zebrano w Poznaniu ponad 261 tys. złotych. Co oznacza, że niedzielne święto biegowe nad Wartą okazało się rekordowe nie tylko pod względem ilości startujących, ale i zebranych środków.

To, co odróżnia ten bieg od innych, to rywalizacja drużyn w szczytnym celu – wsparcia beneficjentów w 10 miastach w Polsce. Tu właśnie biznes spotyka się z dobroczynnością. Nad wszytkami wydarzeniami pieczę sprawuje Fundacja Poland Business Run, wspierana przez lokalnych organizatorów i sponsorów. W poznańskim biegu w skład drużyn weszli głównie pracownicy firm, urzędów czy innych organizacji z całej wielkopolski.

Z roku na rok zainteresowanie Poland Business Run i liczba biegaczy rosną. 8 września w 9 polskich miastach równocześnie, wystartowało łącznie prawie 30 tys. biegaczy. Przygotowanie tak dużego biegu tego samego dnia w kilku lokalizacjach to duże wyzwanie, które nie udałoby się bez wsparcia lokalnych sponsorów, partnerów i współorganizatorów. Cieszymy się, że wszyscy stanęli na wysokości zadania i nam się udało – komentuje Marta Hernik, dyrektor projektu Poland Business Run.

Największą poznańską sztafetę biegową sponsorują m.in. Santander Leasing, Enea S.A, Volkswagen Poznań, GLS, Dachser Intelligent Logistics, Kimball Electronics Poland, Hochland Polska i Biofarm. Współorganizacji przedsięwzięcia podjęli się poza Fundacją m.in.: DPS Software, Q&A Agencja PR i Volkswagen Group Services.

Sztafety wystartowały o 10:30, kolejne starty odbywały się sukcesywnie falami. Najlepszy czas osiągnęła drużyna Manufaktura Mieszkań – 52 min 28 sek.

Jestem zaskoczony tak dużą ilością uczestników biegu – mówi Piotr Kąkol, jeden z beneficjentów Poznań Business Run – Chcę podziękować organizatorom, ale przede wszystkim biegaczom! Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie dwa razy więcej uczestników.

Podczas imprez odbył się także finał programu Pomagam Bardziej, w ramach którego drużyny, zbierając dodatkowe środki na rzecz podopiecznych Fundacji PBR, walczyły jednocześnie o specjalne Żółte Koszulki Liderów, zaprojektowane przez Roberta Kupisza. – Naszymi liderami poznańskiej rywalizacji Pomagam Bardziej została drużyna „Poza sprintem – Santander Leasing”, dzięki nim i wielu innym zebraliśmy w Poznaniu dodatkowe 6 318 zł – mówi Marek Osika Fundraising Manager Poland Business Run – Gratulujemy zaangażowania wszystkim uczestnikom.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz