Sport

Rekord Guinessa w nauce pływania! Dziś na Termach.

Nauka pływania w Szkole Fregata  Foto:

Dzieci i dorośli z kilkunastu krajów na różnych kontynentach będą próbowali pobić rekord Guinnessa w liczbie osób uczących się pływać o tej samej porze. Do udziału w wydarzeniu w Poznaniu zaprasza Szkoła Pływania Fregata Swimming. Początek tej próby dzisiaj o godzinie 16:00.

Nauka pływania w Szkole FregataNajwiększa Lekcja Pływania na Świecie (World’s Largest Swimming Lesson) to cykliczne wydarzenie, którego celem jest uświadomienie rodziców jak ważną umiejętnością jest dla dzieci pływanie. Utonięcia są bowiem drugą główną przyczyną śmierci w wyniku nieszczęśliwych wypadków dzieci w wieku od 1 roku do 14 lat.

Aby zwrócić uwagę na problem i podkreślić znaczenie pływania, co roku jednego dnia, w tej samej chwili (o różnych godzinach w różnych strefach czasowych) organizowane są właśnie Największe Lekcje Pływania na Świecie. To zarazem okazja do pobicia rekordu Guinnessa i zebrania największej liczby osób, które o tej samej porze na świecie będą się uczyć pływania. W 2013 roku w lekcjach organizowanych w ponad 700 miejscach na różnych kontynentach udział wzięły ponad 32 tys. osób.

W tym roku organizatorzy spodziewają się uczestnictwa ponad 35 tys. osób. Swoją cegiełkę do rekordu Guinnessa mogą dorzucić także poznaniacy. Akcję w stolicy Wielkopolski przeprowadzi Szkoła Pływania Fregata Swimming na Termach Maltańskich o godz. 16.00. Udział w lekcji jest bezpłatny, a wiek uczestników bez ograniczeń.
Szczegóły organizacyjne akcji na www.fregata.com.pl

Mistrzostwa Europy Juniorów w Pływaniu - Termy Maltańskie  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz