K U L T U R A

Red Bull Tour Bus

Red Bull Tour Bus - Poznań 10.06.2013 r.  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Już piąty rok z rzędu mobilna scena muzyczna umieszczona na dachu przerobionego autobusu przemierza Polskę. Tym razem główną gwiazdą trasy jest Pezet! Dziś Autosan z Czerwonym Bykiem zawitał do Poznania. Na placu Mickiewicza od 20:00 zabrzmiały bity konceru Pezet Ω Tour.

W poprzednich latach Red Bull Tour Bus pojawił się w kilkudziesięciu miejscach w kraju, prezentując świeżą dawkę młodych zespołów. U boku utalentowanych debiutantów wystąpili tacy artyści jak: Monika Brodka, Pogodno, Vavamuffin, Muchy czy Tymon & The Transsistors. Bus był na juwenaliach, festiwalach, tworzył Małą Scenę w Jarocinie. Przy muzyce z dachu busa bawiły się tysiące ludzi. Nie inaczej jest tym razem!

„Muzyka Rozrywkowa to dla mnie bardzo ważna płyta. To moja pierwsza świadoma i ryzykowna zmiana stylistyki, odkupiona wiecznym narzekaniem ortodoksów. Z perspektywy czasu bardzo lubię tę płytę, dobrze wspominam pracę nad nią, chociaż nie przepadam za okresem w moim życiu, który ta płyta opisuje. To był bardzo imprezowych czas. Wielu zarzucało mi to, że treść tego albumu jest bezrefleksyjna i nawet przez chwilę im uwierzyłem, ale nie jest tak. Słyszę to szczególnie dobrze właśnie teraz po latach.” – mówi o płycie z 2007 roku Pezet.

W 2007 roku „ Muzyka Rozrywkowa” dotarła do 5. miejsca listy OLiS w Polsce. Nagrania uzyskały także nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Album Roku HIP-HOP / R&B. Teraz oryginalny album wzbogacony zostanie o druga płytę, na której znajdzie się aż 13 remiksów. Autorami remiksów są m.in. Sempu, Tasty Beatz, L PRO, Szogun i PLN.BEΔTZ, a gościnne zwrotki dograli Wuzet, Flint i Żaru (ParExcellence). Płyta trafi do sklepów już 20 czerwca.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz