K U L T U R A

Ralph Kaminski ponownie wystąpi w Poznaniu

festival Malta 2020  Ralph Kaminski, Bartek Wąsik  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Ralph Kaminski wystąpi w Sali Ziemi w czwartek, 3 marca. Artysta promuje swój najnowszy album, zatytułowany “Kora”.

Inspiracją do powstania najnowszej płyty była twórczość Kory i grupy Maanam. Nie jest to typowy cover album, w nowych aranżacjach utwory Mannamu zyskały nowe oblicze.

Od dawna moim marzeniem było zmierzenie się z piosenkami zespołu Maanam i tym samym uczczenie pamięci oraz oddanie hołdu Korze. To pierwszy projekt, w którym sięgam po repertuar innego artysty. Piosenki Kory są mi ogromnie bliskie – album „Róża” był pierwszym, którego słuchałem w wieku 4 lat, leżąc na dywanie i odtwarzając w kółko kasetę. „Kora” to opowieść o tęsknocie i głodzie miłości. Wybrane utwory odzwierciedlają nastroje dzisiejszych czasów – mówi Ralph o płycie.

Główną inspiracją powstania albumu był koncert-spektakl „Kora”, który Ralph zaprezentował na tegorocznym Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

W pracy przy aranżacjach oraz podczas nagrań w studio, towarzyszyli Ralphowi znakomici muzycy: Bartek Wąsik – fortepian, wokale, Michał Pepol – wiolonczela, wokale, Wawrzyniec Topa – bas, skrzypce, wokale, Paweł Izdebski – gitara, wokale, Wiktoria Bialic – perkusja, wokale.

Ralph Kaminski – Kora

Sala Ziemi
czwartek, 3 marca, godzina 20:00

Bilety w cenie od 99 zł

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz