K U L T U R A

Premierowy koncert Skubasa – przeniesiony!

Skubas gra w duecie w Kontenerart  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Skubas wystąpi w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek 6 lipca. Artysta będzie promował materiał z najnowszej płyty “Duch”. Pierwotnie koncert planowany był na 12 lutego.

Skubas czyli Radosław Skubaja podczas koncertu oprócz piosenek z najnowszej płyty zaprezentuje także znane utwory ze swoich poprzednich płyt.

Na scenie wystąpi w towarzystwie Piotra Niesłuchowskiego, Artura Lipińskiego, Filipa Jurczyszyna i Łukasza Korybalskiego.

Skubas to artysta który w swojej twórczości podróżuje w głąb ludzkich doświadczeń. Teksty są pełne emocji, prawdziwe w których możemy odnaleźć cząstkę siebie. Wszystko to w akompaniamencie czasem czułych i delikatnych, czasem mrocznych, brudnych, niemal grunge’owych kompozycji.

Artysta niegdyś znany ze sceny klubowej, w 2012 roku swojemu autorskiemu albumowi „Wilczełyko” wypłynął na szerokie wody. Potem była kolejna płyta „Brzask”.

Od tego czasu zagrał wiele koncertów i wystąpił na najważniejszych polskich festiwalach. Brał również udział w takich projektach jak Męskie Granie Orkiestra, Obywatel GC v.2.0 czy Europejski Stadion Kultury. „Szklane Miesiące” to singiel zapowiadający trzeci album artysty. Jego premiera koncertowa miała miejsce 17 sierpnia 2019 r. podczas Męskiego Grania w Warszawie przed ponad 15-tysięczną publicznością.

W 2020 r. premierę miał najnowszy album „Duch”. Dotychczas mogliśmy obejrzeć trzy videoklipy promujące album: „Ojciec i syn”, które zostały nagrodzone. Najnowszy singiel „Dobra Czarodziejka”, powstał ze specjalną dedykacją dla jego Mamy, a premierze singla towarzyszył teledysk stworzony wraz z fanami Artysty, w którym możemy zobaczyć zdjęcia fanów ze swoimi Mamami.

Skubas – premiera płyty „Duch”

Sala Wielka, Centrum Kultury Zamek
środa, 6 lipca 2022, godzina 19:30

Bilety w cenie 79 zł

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz