POZnań

Rajd Eurorally na poznańskich ulicach

Rajd Eurorally - uczestnicy  Foto: mat. prasowe

Pasjonaci podróży i motoryzacji z całej Europy, którzy uczestniczą w rajdzie Eurorally pierwszy raz zawitają do Poznania. Będziemy mogli podziwiać samochody niemal każdej klasy, od klasycznego volvo, aż po nowoczesne sportowe ferrari.

Eurorally to rajd przez europejskie miasta, którego trasa i długość zmieniają się z każdą edycją – wyjaśniają organizatorzy – w tym roku rajd rozpoczyna się w miejscowości Sarpsborg w Norwegi, a kończy w niemieckim Hamburgu.

Na swojej trasie uczestnicy rajdu odwiedzą oprócz Poznania także Karlskronę, Gdynię oraz Gdańsk. W centrum każdego z odwiedzanych miast odbywają się prezentacje samochodów biorących udział w imprezie. Podczas tegorocznej edycji rajdu Eurorally jedzie 75 samochodów od starych klasycznych aut po sportowe samochody ferrari czy nissan.

Uczestnicy imprezy pochodzą głównie z Norwegii, Szwecji i Niemiec – dodają organizatorzy – są to ludzie w wieku od 18 do 60 lat, których łączy miłość do motoryzacji.

Główny pokaz samochodów uczestniczących w Eurorally 2017 obędzie się w Poznaniu na parkingu pod Stadionem Miejskim, przy lokomotywie w sobotę 20 maja o godzinie 12:00. Po nim samochody wyruszą do Hamburga.

Użyte w artykule zdjęcia: mat. prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz