Aglomeracja

Race Wiary w rocznicę Powstania

92. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego - Stary Rynek - 27.12.2010 r.  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

92. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego - Stary Rynek - 27.12.2010 r. Foto: lepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterJuż po raz kolejny w rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918 roku pamięć o jego uczestnikach uczczą także kibole z Wiary Lecha.

Już dzisiaj, gdy o godzinie 17:30 zawyją syreny, kibole skupieni w Stowarzyszeniu Wiara Lecha odpalą w centrum Poznania kilkaset rac.

Najprawdopodobniej będzie to najmocniejszy punkt wtorkowych uroczystości, a zarazem najfajniejszy dla Poznaniaków – przekonują organizatorzy tej akcji.

W 2010 roku również w różnych punktach miasta rozbłysło kilkaset czerwonych rac. Kibice pojawili się między innymi na placu Wolności, Starym Rynku, Św. Marcinie, czy na rondach Śródka i Rataje. Zobacz tutaj jak wyglądało to w ubiegłym roku.

Dzisiaj kibole odpalą race stojąc na trasie od Dworca Letniego do Bazaru. Stać będą na Świętym Marcinie i Alejach Marcinkowskiego.

Warto to zobaczyć na żywo, warto w ten efektowny sposób zaszczepić w młodym pokoleniu pielęgnowanie naszej tożsamości i tradycji – dodają organizatorzy.

O oficjalnych obchodach 93  rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego przeczytasz tutaj.

Tutaj ustawią się kibole z racami Foto: Wiara Lecha

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz