BizNews

Raben przejmuje firmę z Włoch

Cieżarówka Raben  Foto: Raben - materiały prasowe

Grupa Raben, której polskie centrum logistycznie znajduje się w podpoznańskich Gądkach przejęła 20% udziałów w spółce SITTAM, która jest liderem na włoskim rynku międzynarodowego transportu drobnicowego: drogowego, morskiego i powietrznego. Zakup ma na calu wzmocnienie partnerstwa miedzy spółkami.

Logistyka magazyn SitammW ciągu ponad 50 lat działalności, spółka SITTAM wypracowała mocną pozycję na międzynarodowym rynku transportu drobnicowego we Włoszech i za granicą, konsolidując swoją sieć w całej Europie, we Wspólnocie Niepodległych Państw oraz na Bliskim Wschodzie.

Spółka oferuje również usługi transportu morskiego i powietrznego przy współpracy z ponad 90 partnerami, z którymi SITTAM planuje kontynuować długofalową współpracę.

Dla obecnych partnerów, przejęcie udziałów przez Grupę Raben nie oznacza drastycznych zmian. Włoska spółka będzie kontynuować współpracę z dotychczasowymi podmiotami na dotychczasowych zasadach.

Grupa Raben to rodzinne przedsiębiorstwo, założone w Holandii, lecz od 2003 roku kierowane z Polski. Zarządzający jedną z największych w Europie firm transportowych Holender, Ewald Raben, spędził w Polsce już ponad połowę życia i tu właśnie odniósł biznesowy sukces, w 2012 roku nagrodzony został prestiżową nagrodą Przedsiębiorca Roku Ernst & Young.

Użyte w artykule zdjęcia: Raben - materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz