Aglomeracja

Przytul hejtera

Zetknęliście się z hejtem w sieci? Zapewne tak. Stykają się z nim również nasze dzieci i z pewnością odbierają go inaczej niż dorośli. Bardziej się przejmują. W czasach powszechnego dostępu do internetu problem ten jest bardzo ważny i warto mu przeciwdziałać.

Według badań z mową nienawiści w internecie styka się 4 na 10 młodych ludzi (14-17 lat), a zjawiska zmasowanych ataków w sieci, tak zwanej cyberprzemocy, których elementem jest również przemoc werbalna, doświadczył już co piąty nastolatek w Polsce.

Uświadamiać o konsekwencjach takiego postępowania ma kampania Przytul hejtera, którą organizuje Fundacja Dzieci Niczyje. Udział w niej bierze również Komitet Ochrony Praw Dziecka w Poznaniu.

Fundacja Dzieci Niczyje zwraca uwagę na powszechność zjawiska hejtu i tego, że wielu internautów oswoiło się z nim i wręcz bagatelizuje tego typu sytuacje – wyjaśnia Joanna Pyka z Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Poznaniu – kampania ta kompleksowo podejmuje temat hejtowania, a adresowana jest zarówno do ofiar takich zdarzeń, jak i ich świadków oraz sprawców.

Akcja z jednej strony ma zniechęcać do agresji w sieci, prezentując hejterów w humorystyczny sposób, a z drugiej strony, apeluje do ofiar hejtu, by nie brały do siebie nienawistnych ocen i komentarzy w sieci.

Jednym z elementów kampanii jest piosenka „Przytul hejtera”, którą widzicie powyżej. W ramach kampanii przygotowano również między innymi serię materiałów graficznych, na przykład gify, które można wykorzystywać jako odpowiedź na hejt. Na potrzeby akcji uruchomiono stronę internetową.

laptop na plaży

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz