POZnań

Przystanek jak malowany

Przystanek jak malowany  Foto: facebook / Przystanek.Folwarczna

Dzięki zaangażowaniu stowarzyszenia Przystanek Folwarczna, 12 najbardziej zniszczonych wiat przystankowych w mieście zmieniło się nie do poznania. W sobotę młodzież z kilku poznańskich szkół i zakładu poprawczego ze Starołęki odnawiali je według własnych projektów.

“Jesienią zorganizowaliśmy dla dzieci i młodzieży konkurs na projekty plastyczne wiat przystankowych. Najlepsze projekty wybrane były w głosowaniu internetowym. I teraz finalizujemy akcję.  Będzie to węzeł kórnicki, Kobylepole i Naramowice. Chcemy pokazać inwencję młodych ludzi i przeciwstawić się wspólnie wandalizmowi.” – mówił w Radiu Merkury Krzysztof Bartosiak, pomysłodawca akcji ze stowarzyszenia Przystanek Folwarczna.

Konkurs “Przystanek jak malowany” ma na celu przeciwdziałanie aktom niszczenia mienia na przystankach transportu publicznego. Skala tego zjawiska nie maleje, w ubiegłym roku ZTM Poznań wydał na usuwanie aktów wandalizmu około 70 tys. złotych. Za takie pieniądze można kupić i zamontować kilkanaście wiat na przystankach.

Do konkursu wpłynęło ponad 10000 prac, na początek wybrano 12 przystanków. Kolejne już czekają.

Więcej o projekcie znajdziecie tutaj.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz