POZnań

Przyspieszenie prac na ul. Królowej Jadwigi

Prace na ulicy Królowej Jadwigi  Foto: materiały prasowe

Wcześniej niż zapowiadano zakończyły się prace przy wymianie nawierzchni na ul. Królowej Jadwigi (pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Półwiejską, a ul. Niezłomnych). Przyspieszenie związane było z rozpoczynającym się w weekend kolejnym etapem remontu przy rondzie Śródka.

W trakcie robót zerwana została stara, zniszczona nawierzchnia. W jej miejsce ułożono nową, która znacznie poprawi komfort przejazdów kierowców i rowerzystów. Można już korzystać z całej szerokości jezdni. Do wymalowania zostało jeszcze oznakowanie poziome. Te prace mają odbywać się jednak w nocy i nie spowodują poważniejszych utrudnień w ruchu.

W związku z rozpoczęciem prac na rondzie Śródka kolejny etap naprawy nawierzchni przy ul. Królowej Jadwigi przełożony został na drugą połowę sierpnia. Dzięki takiej koordynacji pomiędzy ZDM, a MPK łatwiej będzie przejechać z Rataj do centrum miasta w czasie remontu na rondzie.

Około 15 sierpnia rozpocznie się wymiana nawierzchni na skrzyżowaniu ulic Królowej Jadwigi, Matyi i Wierzbięcice. Prace mają zakończyć się w ostatnich dniach wakacji, żeby zdążyć przed zwiększonym ruchem samochodowym w Poznaniu.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz