Aglomeracja

Przygotujcie się – nadciągają kolejne burze!

Burza nad Maltą  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Jest kolejne ostrzeżenie przed burzami. Nadciągają nad Wielkopolskę i mogą być naprawdę bardzo niebezpieczne!

Podczas burz i nawałnic, które przetoczyły się przez Polskę w czwartek nad ranem i rano w czwartek zginęła jedna osoba, kilka zostało rannych. Strażacy wzywani byli kilkaset razy do połamanych drzew, czy zalanych piwnic i dróg.

W naszej metropolii ich przebieg nie był tak tragiczny, ale i tak intensywne deszcze spowodowały w wielu miejscach problemy, o czym pisaliśmy tutaj.

Wszystko wskazuje na to, że nadciągają nad naszą metropolię kolejne burze, które mogą być jeszcze silniejsze niż te w czwartek.

Grzmieć i padać może już od około 17:00 do 3:00 nad ranem. Spaść może od 25 do 40 mm deszczu, a lokalnie może to być nawet 60 mm! Lokalnie padać może także grad. Prędkość wiatru może dochodzić do 100 km/h.

Przypominamy przy tej okazji, że jadąc samochodem przy takim wietrze warto uważać, ponieważ mogą nam zagrażać łamane, spadające gałęzie. Parkując unikajcie miejsc pod drzewami, czy w pobliżu niezbyt trwałych konstrukcji.

Warto zabrać z balkonów i tarasów przedmioty, które może porwać tak silny wiatr. Spadając mogą one zagrozić przechodzącym w pobliżu osobom, bądź uszkodzić samochody.

Spacerując nie chowajcie się podczas burzy pod drzewami. Unikajcie również otwartych przestrzeni. W obu przypadkach narazimy się na rażenie piorunem.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter, fb.com/uber.poznan

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz