Aglomeracja

Przerwane wakacje klientów biura Alfa Star

Wakacje  Foto: sxc

Klienci biura Alfa Star, które właśnie ogłosiło upadłość, muszą przerwać swoje wakacje i wracać do kraju. W tej chwili w różnych krajach przebywa ponad 1.600 osób, które wykupiło wczasy właśnie w tym biurze. Nie wiadomo jeszcze ile osób ma wykupione, ale jeszcze nie zrealizowane wyjazdy.

Najtrudniejsza sytuacja jest w Turcji, gdzie klienci upadłego biura zostali wyproszeni z hoteli. Nie udały się negocjacje z właścicielami tych miejsc. W tej chwili trwają starania o jak najszybsze sprowadzenie turystów właśnie z tego kraju.

Klienci Alfa Star przebywają w tej chwili także między innymi w Grecji, Hiszpanii, Egipcie, Tunezji, Portugalii, Maroko, Bułgarii, Wyspach Kanaryjskich czy we Włoszech. Planowo mieli wracać do Poznania, ale także do Warszawy, Trójmiasta, Krakowa i Katowic. Powrót wszystkich tych osób organizuje Mazowiecki Urząd Marszałkowski, który ustalił już wszystkie lokalizacje. Sprawa jest o tyle trudna, że samo biuro Alfa Star nie współpracuje. Trudno w tej chwili przewidzieć w jakich miastach lądować będą samoloty z turystami.

Klienci biura mogą uzyskać informacje pod numerem telefonu 22 59 79 544, 22 59 79 501 lub 22 59 79 540 – informuje Mazowiecki Urząd Marszałkowski – wszelkie szczegółowe informacje dotyczące ubiegania się o roszczenia dla osób, które nie wyleciały, będą dostępne na stronie internetowej www.mazovia.pl od poniedziałku (31.08).

Po odszkodowania klienci upadłego biura mogą się zgłaszać przez rok. Nie ma znaczenia kolejność zgłoszeń. Równocześnie przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego apelują, by w tej chwili wszystkie te osoby poczekały do poniedziałku i nie blokowały linii, z której korzystać powinni teraz wszyscy przebywający za granicą.

Biuro Alfa Star ogłosiło niespodziewanie swoją upadłość w sobotę. Zaskoczyło to nie tylko turystów, ale również wielu pracowników tej firmy. Niektórzy rezydenci pomagają turystom, którymi opiekowali się do tej pory. Część jednak uznając, że umowa z pracodawcą już nie obowiązuje, nie kontaktuje się ze swoimi podopiecznymi.

W związku z utratą płynności finansowej zmuszony jest do zaprzestania realizowania jak i dalszej sprzedaży oferty turystycznej – czytamy w komunikacie – tym samym Alfa Star S.A. uprzejmie informuje, iż nie wykona obowiązków umownych z umów o świadczenie usług turystycznych.

Przedstawiciele biura informują równocześnie, że trwa uruchomienie procedury przewidzianej prawem mającej na celu w szczególności zagwarantowanie powrotów turystów do kraju oraz umożliwienie im skutecznego wykonania innych przysługujących im praw w tym prawa do zwrotu wszystkich wniesionych środków.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz