BizNews

Przeprowadzka Wydziału Działalności Gospodarczej

Nowa lokalizacja WDGiR w Poznaniu  Foto: Urząd Miasta Poznania / Piotr Frackowiak

Wszyscy, którzy prowadzą, bądź zamierzają prowadzić firmę od czasu do czasu muszą pojawić się Wydziale Działalności Gospodarczej i Rolnictwa. Teraz jego siedziba znajduje się przy ulicy Matejki, ale wkrótce przeprowadzi się na Dębiec.

Dział obsługi klienta na parterze, udogodnienia dla niepełnosprawnych i parking dla interesantów, tak będzie wyglądała nowa siedziba Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa – wyjaśniają urzędnicy – w sierpniu Wydział przenosi się do nowej siedziby przy ulicy 28 Czerwca 1956 nr 404, na terenie Poznańskiego Parku Technologiczno-Przemysłowego.

Każdy, kto do tej pory chciał coś załatwić w WDGiR wie jak trudno było zaparkować w tej okolicy. Błądzenie po korytarzach i różnych piętrach również nie należało do przyjemnych. Wiele osób narzekało podobno na to, że w budynku brakuje klimatyzacji oraz jedną windę, która nie jest w stanie obsłużyć dużej liczby interesantów.

To ważna kwestia, przecież rocznie odwiedza nas około 60.000 klientów! – podkreśla Joanna Jajus, dyrektor Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa.

W nowym miejscu wszystko ma być inne i oczywiście lepsze. Dział obsługi klienta będzie się mieścił na parterze, cały budynek jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a klienci będą mieli do dyspozycji aż dwa parkingi.

Dojazd do nowej siedziby WDGiR zarówno samochodem jak i komunikacją miejską nie powinien sprawiać problemów. Kierowcy mogą wybrać Drogę Dębińską, Dolną Wildę czy też autostradę. Tuż przed budynkiem znajduje się przystanek autobusów linii 71, 76, 603, 610 oraz 651.

Przeprowadzkę zaplanowano na weekend 21-23 sierpnia – dodają urzędnicy – w piątek, 21 sierpnia, klienci będą jeszcze obsługiwani przy Matejki, natomiast od poniedziałku, a więc 24 sierpnia, już w nowej siedzibie przy ulicy 28 Czerwca 1956 r. nr 404.

Dodają również, że nie wszystkie oddziały zdążą się w tym czasie przenieść, ale z pewnością dział obsługi klienta, będzie działał w nowym miejscu od rana 24 sierpnia.

KOMENTARZ LEKKO ZŁOŚLIWY I ŻYCZENIOWY

Życzeniowy, bo życzyłbym sobie i innym, by nie stało się tak: W nowej lokalizacji do dyspozycji będą aż dwa parkingi. Mam tylko nadzieję, że pozostaną one bezpłatne. Oby nie okazało się, jak to było w przypadku parkingu przy Wydziale Komunikacji, że “w trosce o wygodę klientów” wydzierżawi go firma i będzie zarabiać na tym bejmy. 

 Przeprowadzka WDGiR

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz