Centrum

Przejście pod Kaponierą będzie całkowicie zamknięte

Gospodarska wizyta na poznańskich inwestycjach - Rondo Kaponiera  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Gospodarska wizyta na poznańskich inwestycjach - Rondo Kaponiera Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterPrzypominamy, że szykują się na Kaponierze spore zmiany dla pieszych. Już zostało zamknięte wejście od strony hotelu Mercure. Od wtorku (22.10) przejście pod przebudowywanym rondem będzie w ogóle niemożliwe.

Zmiany te spowodowane są oczywiście postępem prac przy budowie. Stare konstrukcje wejść i zejść zostaną wyburzone i zastąpione nowymi. W niedalekiej, mamy nadzieję, przyszłości będziemy mogli w tym miejscu korzystać z wind i ruchomych schodów.

Od początku ostatniego weekendu nie możemy już wejść do przejścia podziemnego od strony ul. Zwierzynieckiej przy hotelu Mercure.

Przez ulicę Zwierzyniecką musimy przechodzić przez tymczasowe przejście dla pieszych zlokalizowane kilkadziesiąt metrów na zachód od ronda Kaponiera. Czynne jest jeszcze wejście do przejścia podziemnego od strony hotelu Sheraton oraz fragment przejścia podziemnego prowadzącego do ulic Dworcowej i Święty Marcin.

Kolejne zmiany czekają nas we wtorek 22 października. Tego dnia przejście podziemne zostanie zamknięte całkowicie. Chcą przejść w stronę ulic Dworcowej i Święty Marcin będziemy musieli korzystać z tymczasowego przejścia przez pas rozdziału ulicy Zwierzynieckiej, fragmentem nieczynnej dla ruchu kołowego jezdni po południowej stronie ronda do ulicy Dworcowej. Przejście to będzie odgrodzone siatką od ulicy i placu budowy.

Przejście podziemne pod Kaponierą zostanie ponownie otwarte jeszcze w tym roku, choć same przejścia będą nieco węższe. Ograniczać je będą prowadzone prace remontowe. Wykonywane będą między innymi nowe okładziny ścienne, posadzki czy izolacje.

Zamknięcie przejść podziemnych pod Kapnierą Foto: ZDM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz