Przedszkole po ewakuacji może działać :)

W związku z wezwaniem do przedszkola w dniu 11 stycznia 2010 roku inspektorów Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, po stwierdzeniu pęknięcia tynku na suficie jednej z sal, pragnę Państwa poinformować, iż kontrola ta nie stwierdziła żadnego zagrożenia dla konstrukcji budynku.

Dyrektorka placówki zarządziła, podczas prowadzonych badań, opuszczenie przedszkola przez dzieci wraz z opiekunkami i udanie się do wolnych sal lekcyjnych w Gimnazjum w Koziegłowach. Celem takiego działania była chęć zapewnienia podopiecznym całkowitego bezpieczeństwa i uniknięcie niepotrzebnego poczucia zagrożenia. Przedszkolacy mieli zapewnioną należytą opiekę, a także posiłek. Pobyt w gimnazjum trwał około dwóch godzin.

Za niepokój, który mógł być skutkiem nieścisłych lub niepełnych informacji przekazanych przez niektóre media, bardzo Państwa przepraszam.

Jednocześnie wyrażam słowa uznania i podziękowania Pani Dyrektor i pracownikom przedszkola oraz zaangażowanym służbom za troskę o dzieci i prawidłową, dostosowaną do zagrożenia reakcję.

Wójt Gminy Czerwonak
Mariusz Poznański

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz