POZnań

Przedsiębiorcy w szkolnych mundurkach

Akademia Młodego Ekonomisty na UEP  Foto: materiały prasowe

Wcale nie trzeba przygotowywać się do studiowania już od szkoły podstawowej, ale zawsze warto rozszerzać zainteresowania uczniów podstawówek i gimnazjów. Uniwersytet Ekonomiczny już po raz kolejny zaprasza na zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego i Akademii Młodego Ekonomisty.

Akademia Młodego Ekonomisty na UEP Foto: materiały prasoweNa czym polega konkurencja na rynku, dlaczego ważna w ekonomii jest ekologia i marketing – o tym wszystkim usłyszą uczniowie podczas uniwersyteckich wykładów.

Pod okiem wykładowców kształcić się będzie mogło blisko 120 gimnazjalistów i tyle samo uczniów szkół podstawowych. Oprócz zjawisk gospodarczych młodzi studenci poznają techniki efektywnego uczenia i autoprezentacji oraz spotkają się z praktykami biznesu. Dostaną indeks, a na koniec zajęć zawalczą o wartościowe nagrody. Każde zajęcia podzielone są na część teoretyczną i praktyczną.

Zajęcia są nieodpłatne i kierowane do uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych (oraz uczniów wszystkich klas gimnazjalnych. Ich celem jest promocja postaw przedsiębiorczych i przygotowanie do życia w złożonych realiach gospodarczych i biznesowych – informuje Iwona Cieślik z biura prasowego UEP.

Wykłady ułatwią zrozumienie procesów ekonomicznych w których udział biorą obywatele każdego państwa. Zajęcia połączone są z warsztatami, podczas których młodzi studenci odgrywają rozmaite role: kierowników zespołów, negocjatorów, inwestorów giełdowych, czy też twórców kampanii reklamowych. Poczują się jak decydenci gospodarczy: właściciele firm, menedżerowie, ministrowie.

W ramach obu programów organizowane są również edukacyjne zajęcia dla rodziców prowadzone przez specjalistów z obszaru pedagogiki, psychologii i ekonomii. Dotyczą one metod wspierania dziecka w nauce oraz rozwoju emocjonalnym i intelektualnym, kreatywnych metod rozwiązywania konfliktów z dzieckiem, zagrożeń cywilizacyjnych i kształtowania u dziecka postaw proaktywnych.

Zapisy odbywają się droga elektroniczną – do 23 lutego 2015 r.
– Akademia Młodego Ekonomisty (gimnazjum): http://www.gimversity.pl/
– Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy  (szkoła podstawowa): http://www.uniwersytet-dzieciecy.pl/

Akademia Młodego Ekonomisty Foto: UEP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz