K U L T U R A

Przed nami kolejny dzień Transatlantyku

Transatlantyk  Foto: Transatlantyk - materiały prasowe

Transatlantyk Foto: Transatlantyk - materiały prasoweTransatlantyk już prawie kończy swoją filmowo-muzyczną podróż. Przed nami przedostatni dzień festiwalu. Ale będzie to dzień pełen emocji i wspaniałych wrażeń, wywołanych przede wszystkim odbywającymi się konkursami kompozytorskimi.

Finały konkursów kompozytorskich!

Szósty dzień Festiwalu Transatlantyk rozpocznie się od muzyki. O godzinie 9.00 w Sali Wielkiej CK Zamek rozpocznie się finał Transatlantyk Instant Composition Contest, w którym wyłoniony zostanie najlepiej improwizujący kompozytor. To jednak nie będzie koniec wspaniałych muzycznych doznań. W tym samym miejscu o godzinie 14.00 będziemy mogli posłuchać utworów stworzonych przez jedenastu kompozytorów, którzy staną w szranki w ramach Transatlantyk Film Music Competition. Zapraszamy publiczność do udziału w tych widowiskowych wydarzeniach. Wstęp wolny!

Warsztaty prawne i technologiczne

Sekcja warsztatowa rozpocznie się o godzinie 9.30 w Sali Prób (CK Zamek) kontynuacją Warsztatu scenariopisarskiego dla osób niewidomych i niedowidzących prowadzonego przez Agnieszkę Kruk. Wszystkich zainteresowanych kwestiami prawnymi zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach prowadzonych przez Annę Laskowską i Janusza Jakubowskiego, którzy podzielą się swoją wiedzą o „Aspektach prawnych samodzielnego publikowania utworów i nagrań w sieci”. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 15.00 na Scenie Nowej CK Zamek. Godzinę później wszystkich fanów filmowej technologii zapraszamy do Ptapty (ul. 27 Grudnia 8/10) na warsztat Cinema EOS „Touch and Try” DIGITAL24.pl i Cam-L Studio.

Ostatnie wykłady plenerowe SWPS i panele dyskusyjne

Kolejny dzień festiwalu to także następny, tym razem ostatni już, wykład plenerowy SWPS. Dr Wiesław Kot od godz. 17.00 w Kinie Łóżkowym będzie opowiadał o „Dziesięciu najgorszych rzeczach, jakich dowiedzieliśmy się o sobie z kina”. Z kolei na panelach dyskusyjnych Janusz Jakubowski, Anna Laskowska i Daria Druzgała o g. 13:00 w Nowym Kinie Pałacowym będą rozmawiać „Z dumą o sile polskiej kreacji przekraczającej granice Polski”. A o godz. 15.00 w miejscu tym pojawią się Katarzyna Herman, Olga Bieniek, Anna Malarowska i Anna Bielak, które swoją dyskusję poświęcą „Kobietom po obu stronach kamery”.

Najważniejsze spotkania tego dnia

Uwaga! Ze względu na duże zainteresowanie pokazem „Rozważania o przemocy” i towarzyszącemu projekcji panelowi dyskusyjnemu, zostaje on przeniesiony na godzinę 20.00 do Sali Wielkiej CK Zamek. Podczas spotkania Jan A.P. Kaczmarek wręczy prof. Spivak najważniejszą nagrodę Festiwalu – Transatlantyk Glocal Hero Award. W związku z tą zmianą, spotkanie z Bogusławem Lindą odbędzie się o godzinie 17.00 w Nowym Kinie Pałacowym w CK Zamek.

Kilka słów o programie filmowym

Dla osób, które nie chcą jeszcze opuszczać kina proponujemy filmy z sekcji Panorama: „Między światami”, „Gloria” czy „Czarny węgiel, kruchy lód”.
Tak jak co dzień, do godz. 20.00, na Placu Wolności w Kolektywach Kulinarnych na publiczność czekają pyszności, w tym lody, muffiny czy przetwory z wiśni, po zmroku zaś – kolejne pokazy Kina Łóżkowego oraz zabawa w Klubie Festiwalowym na Silent Disco.

Podzielmy się radością!

We środę na Placu Wolności w ramach Festiwalu Transatlantyk odbędzie się ogólnopolska akcja Caritasu “Podzielmy się radością”. W godzinach 12:00-20:00 na uczestników i festiwalowych gości będą czekać wolontariusze ubrani w żółte koszulki z charakterystycznym, szerokim uśmiechem – symbolem „dzielenia się radością”. Będzie można przekazać im konkretne przedmioty, które trafią na charytatywną licytację prowadzoną na platformie aukcjecaritas.pl.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz