K U L T U R A

Akademia Gitary już niebawem w Wielkopolsce

Festiwal Polska Akademia Gitary - Poznań 26.08.2012 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Festiwal Polska Akademia Gitary - Poznań 26.08.2012 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterŚwiatowa premiera „Jerusalem Concerto” w wykonaniu Avi Avitala oraz Łukasza Kuropaczewskiego rozpocznie tegoroczną Akademię Gitary. Jak zawsze koncerty gitarowe odbywać się będą w wielu miastach Wielkopolski. Będzie ich ponad 40, a większość z nich będziemy mogli wysłuchać za darmo. Wszystko zacznie się już w najbliższą sobotę, 16 sierpnia.

Festiwal Akademia Gitary (w poprzednich latach nosiła nazwę Polska Akademia Gitary) to projekt, który na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce. Tego lata odbędzie się kolejna, siódma już edycja festiwalu. Od 16 sierpnia do 7 września miłośnicy muzyki gitary będą mieli okazję zobaczyć i usłyszeć największe międzynarodowe gwiazdy gitary klasycznej podczas prawie 40 koncertów oraz wydarzeń towarzyszących.

Inauguracyjny duet stworzy koncertujący na całym świecie mandolinista z Izraela, Avi Avital oraz Łukasz Kuropaczewski, jeden z czołowych polskich gitarzystów klasycznych. Prapremierowo wykonają oni utwór skomponowany specjalnie dla nich przez włoskiego kompozytora – Angelo Gilardino. Muzykom towarzyszyć będzie Orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu pod batutą Michała Klauzy. Avital jako pierwszy mandolinista zdobył nominację do nagród Grammy. Razem z Łukaszem Kuropaczewskim – cenionym gitarzystą, wykładowcą oraz dyrektorem artystycznym Akademii Gitary – stworzą wirtuozerski duet.

Na gnieźnieński koncert inauguracyjny zapraszamy do Auli I Liceum Ogólnokształcącego, w sobotę 16 sierpnia, o godzinie 19:00. Wejściówki na to wydarzenie dostępne są w Centrum Kultury „Scena To Dziwna”. Inauguracja w Poznaniu odbędzie się w Auli UAM, w niedzielę 17 sierpnia o godzinie 19:00. Bilety dostępne są na stronie eBilet.pl i Eventim.pl oraz w poznańskim CIMie.

Cały program Akademii Gitary 2014 jest dostępny tutaj.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz