POZnań

Protest związkowców przyniósł efekty – będą podwyżki

Jest ugoda ze związkami zawodowymi w sprawie podwyżek  Foto: UMP

Pracownicy miejskich jednostek, żłobków i instytucji kultury otrzymają podwyżki. To efekt porozumienia związków zawodowych z Prezydentem Poznania.

Związkowcy ostatnio przez dobę okupowali gabinet Prezydenta w Urzędzie Miasta. Prowadzone wtedy rozmowy nie przyniosły rozwiązania problemu z jakim przyszli. Negocjacje, które dotyczą ponad 9.000 osób, trwały jednak dalej.

Jest możliwe wypracowanie dzisiaj kompromisu na podstawie deklaracji, że wynagrodzenia zasadnicze wzrosną od stycznia o 100 złotych i od lipca o kolejne 100 złotych – przekonuje Jarosław Lange, szef wielkopolskiej Solidarności – trzeci warunek to deklaracja rozmów o podwyżkach w 2018 roku.

Jacek Jaśkowiak, który potwierdził, że wynagrodzenie zasadnicze będzie zwiększane. Jego zdaniem będzie się to odbywać kosztem innych wydatków Miasta.

Natomiast zgadzam się z postulatami pracowników – podkreślił Jacek Jaśkowiak – oczekujemy od nich bardzo ciężkiej pracy i za taką pracę należy się godne wynagrodzenie.

Wywalczone przez związkowców podwyżki kosztować będą budżet Miasta około 12.000.000,00 złotych i będą wymagać naniesienia poprawek w projekcie budżetu miasta na 2017 rok.

Oficjalne porozumienie prezydenta Poznania z przedstawicielami związków zawodowych ma zostać podpisane po sesji budżetowej, zaplanowanej na 20 grudnia.

Użyte w artykule zdjęcia: UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz