POZnań

Protest nauczycieli i spotkanie młodzieży

Plac Bernardynski Liceum Marii Magdaleny - marzec 2018  Foto: Tomasz Dworek

Protest nauczycieli w LO św. Marii Magdaleny, który uniemożliwił uczniom przystąpienie do próbnej matury, wywołał wiele dyskusji i kontrowersji. Młodzieżowa Rada Miasta Poznania organizuje dzisiaj spotkanie w tej sprawie.

Nie stawiamy się po żadnej stronie, ponieważ rozumiemy wszystkie argumenty, sprawa dotyczy jednak bezpośrednio młodzieży, więc jako jej reprezentacja nie możemy milczeć – mówi Julia Waligóra, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta – mamy w tym temacie bieżące informacje, bo jedną z tegorocznych maturzystek w Marynce jest właśnie nasza radna.

Młodzieżowa Rada Miasta Poznania liczy na udział w spotkaniu uczniów ze wszystkich szkół, ale przede wszystkim maturzystów z Marynki. Zaproszenie otrzymali także m.in. Zastępca Prezydenta Mariusz Wiśniewski, Radni i Radne z Komisji Oświaty i Wychowania, Dyrektor Wydziału Oświaty, Dyrekcja liceum, czy Wielkopolska Kurator Oświaty. Opinie, które przedstawią uczniowie pomogą młodzieżowym radnym przy pisaniu opinii w tej sprawie.

Podczas spotkania chcemy usłyszeć ich głos, uwagi i opinie w tym temacie. Aby system oświaty dobrze działał potrzebny jest dialog pomiędzy kadrą pedagogiczną, a uczniami – podkreśla Julia Waligóra.

Spotkanie odbędzie się auli Liceum Ogólnokształcącego św. Marii Magdaleny w piątek 4 stycznia o godzinie 14:00.

Użyte w artykule zdjęcia: Tomasz Dworek

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz