K U L T U R A

Projekt “Manhattan” w ramach Polskiej Sieci Tańca

Projekt Manhattan  Foto: materiały prasowe / PTT

Spektakl Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu Rozbark zatytułowany “Manhattan” odbędzie się w siedzibie Polskiego Teatru Tańca w Dużym Studio w piątek, 12 listopada o godzinie 20:00.

Twórczyniami spektaklu jest Daniela Komędera – Miśkiewicz oraz Dominika Wiak. To aktorki, tancerki i choreografki, absolwentki PWST na Wydziale Teatru. Ich współpraca rozpoczęła się od udziału w spektaklach “Powtórzenie” oraz “Room 40” M. Kuźmińskiego, które były prezentowane w Polsce i na świecie. Spektakl “Room 40” został nagrodzony przez publiczność na PPT w 2014r. Są twórczyniami spektakli m.in. “Black is the colour” (chor.Q. B. Ngoc) oraz “Manhattan”(wyłoniony drogą konkursu przez Teatr Rozbark).

Czy człowiek jest w stanie powstrzymać się przed użyciem tego, co wyprodukować potrafi? – zadają sobie pytanie Daniela Komędera – Miśkiewicz i Dominika Wiak, twórczynie spektaklu „Manhattan”.

Amerykański Projekt Manhattan miał na celu konstrukcję pierwszej broni atomowej. Była to bomba paradoksalna: miała przynieść wielkie zniszczenia i jednocześnie zakończyć wojnę. Zrzucenie bomby Little Boy na Hiroszimę było przerażającym przykładem działań człowieka demonstrującym, że sposobem na pojednanie jest zwiększenie przemocy. Czy wojnę da się zakończyć w inny sposób niż eskalacją agresji? Myślenie apokaliptyczne przestaje być szaleństwem, a staje się codziennością. Możemy się zniszczyć albo pokochać.

Obsada:
Koncepcja, choreografia, wykonanie: Daniela Komędera-Miśkiewicz, Dominika Wiak
Muzyka, wykonanie: Aleksander Wnuk, Michał Lazar (W/L DUO)
Projekcja wideo: Natan Berkowicz
Reżyseria światła: Paweł Murlik
Zdjęcia promocyjne: Dominik Więcek
Projekt plakatu, ulotki: Aleksander Joachimiak
Gość specjalny: Fryderyk Liber
Produkcja: Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Projekt “Manhattan” w ramach Polskiej Sieci Tańca

Duże Studio – Polski Teatr Tańca
piątek, 12 listopada, godzina 20:00

Bilety w cenie: 50 zł (bilet normalny) i 25 zł (bilet ulgowy)

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / PTT

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz