POZnań

Programistki jednoczcie się!

Rails girls - spotkanie poznańskich programistek   Foto: materiały prasowe

Niektórzy mogą w to nie uwierzyć, ale w Poznaniu działa spora grupa kobiet zajmujących się programowaniem. Dziś także panie w równym stopniu interesują się nowymi technologiami. I właśnie dla nich powstała inicjatywa Rails Girls. Na początku września odbędą się warsztaty podczas których będzie można posłuchać inspirujących prezentacji dotyczących programowania, czy biznesu.

Rails girls - spotkanie poznańskich programistek  Foto: materiały prasoweCelem Rails Girls jest nie tylko nauka programowania, ale także integracja pań zainteresowanych tą tematyką. Dzięki wspólnej pracy i networkingowi w trakcie zajęć będzie można nawiązać ciekawe znajomości, które mogą stać się impulsem do stworzenia nowych projektów w przyszłości.

Inicjatywa narodziła się w Finlandii, a do Poznania przywędrowała w zeszłym roku. Wtedy to chęć udziału w tym wydarzeniu zgłosiło około 150 kobiet. W tym roku organizatorki liczą na jeszcze większy sukces i gorąco zachęcają do udziału w warsztatach, które odbędą się 12 i 13 września.

Będzie to już druga edycja Rails Girls Poznań. W ciągu tych dwóch dni dziewczyny poznają zasady projektowania i budowania aplikacji przy wykorzystaniu Ruby on Rails. 30 uczestniczek będzie pracować w trzyosobowych grupach pod czujnym okiem trenerów, którzy odkryją przed nimi tajniki programowania. Efektem warsztatów będą prawdziwe aplikacje, które będzie można podziwiać podczas podsumowania.

By zgłosić chęć udziału w warsztatach, należy wypełnić formularz, który do 4 września będzie dostępny pod adresem railsgirls.com/poznan. Na stronie znajdują się również szczegółowe informacje dotyczące poznańskiej edycji Rails Girls.

RailsGirls Foto: railsgirls.com

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz