K U L T U R A

Premiera w Nowym

Krzycz.Byle ciszej.  Foto: mat. prasowe

Premiera spektaklu to zawsze wydarzenie niezwykłe, a teraz cieszy szczególnie. Po wielu tygodniach oczekiwań na rozwój wypadków i powrót do prób wreszcie z nieskrywaną radością na premierę sztuki Krzycz. Byle ciszej zaprasza Teatr Nowy.

Tym razem nie przez Internet, nie za pośrednictwem ekranu monitora i oka kamery, ale twarzą w twarz w naszym teatrze – cieszy się Rafał Michalczuk z Teatru Nowego.

Będzie to sztuka Krzycz. Byle ciszej Marcina Kąckiego w reżyserii Anety Groszyńskiej.

Spektakl opowiada o Wojciechu Bąku, poznańskim poecie, który podawał klucze, wzywał do wyjścia z klatki strachu, wołał o wolność tworzenia. Jego wrogami w nieludzki sposób stali się najbliżsi mu przyjaciele – humaniści, poeci, pisarze. A może to Wojciech Bąk zachowywał się nieludzko, gdy zmuszał ich do porzucenia bezpieczeństwa, wygody codziennego życia, utrzymania rodziny, spokojnego snu? Bo ile człowiek jest w stanie wytrzymać, by żyć poza klatką, pozbawiony perspektywy bezpiecznej egzystencji?”

Spektakl Krzycz. Byle ciszej będziemy mogli zobaczyć na Dużej Scenie Teatru Nowego 26, 27 i 28 czerwca o godzinie 19:00.

Premierowym okolicznościom muszą też towarzyszyć środki ochrony osobistej – przypomina Rafał Michalczuk – dlatego jeżeli zobaczymy się w jeden z premierowych dni, prosimy Państwa o zabranie ze sobą maseczek lub przyłbic, są one obowiązkowe, a także o korzystanie z umieszczonych w widocznych miejscach środków dezynfekujących.

Warto również wcześniej niż zwykle przybyć do teatru. Obsługa zacznie wpuszczać widzów na godzinę przed rozpoczęciem przedstawienia, a cała procedura powinna się zakończyć na około kwadrans przed podniesieniem kurtyny. Będziemy musieli również wypełnić oświadczenie dotyczące naszego stanu zdrowia.

Krzycz.Byle ciszej. Foto: mat. prasowe
Użyte w artykule zdjęcia: mat. prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz