Lifestyle

Premiera nowej serii smartfonów Realme

Realme 7 Pro / Realme 7  Foto: mat. prasowe

Nowa seria smartfonów Relame 7 zadebiutuje w Polsce w środę 7 października. Ich specyfikacja pozytywnie zaskakuje. Mamy nadzieję, że pozytywnie zaskoczy nas również cena!

Smartfony Realme 7 i Realme 7 Pro mają oferować między innymi ekran AMOLED, szybkie ładowanie 65W (pełne naładowanie w pół godziny, 30% w zaledwie 3 minuty), bardzo mocne procesory i wysokiej jakości aparat.

Smartfony pozycjonowane są pod gaming i są naprawdę świetnie zoptymalizowane – przekonują przedstawiciele producenta – dodatkowo, seria 7 to następca znakomicie przyjętej serii 6 i będzie to bardzo głośna premiera i bardzo ważne telefony.

Marka Realme zadebiutowała wiosną tego roku i od tego momentu zaprezentowała wiele ciekawych i przystępnych cenowo, w porównaniu z konkurencją, urządzeń. Pisaliśmy tutaj m. in. najtańszym w Polsce smartfonie z obsługą sieci 5G. Stosunek jakości i możliwości do ceny przekonuje do tej marki coraz więcej poznaniaków.

W Realme 7 Pro wykorzystano 6,4-calowy ekran typu Super AMOLED o rozdzielczości 2.400 na 1.080 pikseli. Sercem tego telefonu jest procesor Snapdragon 720G wykonany w 8-nanometrowym procesie technologicznym. Na pliki i aplikacje mamy dysk o pojemności 128 GB i w zależności od wersji 6 GB lub 8 GB RAM. Łączność zapewniać będą moduły LTE, Wi-Fi ac i Bluetooth 5.1.

Bateria o pojemności 4500 mAh ma pozwolić na długie korzystanie ze smartfona bez ładowania. Jeśli jednak akumulator tracić będzie swą moc naładujemy go w 34 minuty z mocą 65 W dzięki zastosowanej tutaj technologii SuperDart Charge. Producent podkreśla, że to najszybciej ładujący się telefon w Europie.

Smartfony nie wyparły co prawda tradycyjnych aparatów fotograficznych, ale jedną z cach która decyduje o wyborze tego czy innego modelu telefonu jest właśnie aparat i jakość wykonywanych zdjęć. Realme 7 Pro oferuje aparat z 4 obiektywami. Główny zapisze obraz o rozdzielczości 64 MP. Selfie zrobimy w rozdzielczości 32 MP.

Tańszy model, a więc Realme 7, ma nieco słabsze parametry, ale nadal jest interesującą propozycją. Mamy tutaj nieco większy, bo 6,5-calowy ekran LCD o rozdzielczości 2400 na 1080 pikseli z odświeżaniem 90 Hz. Zastosowano w tym modelu układ MediaTek Helio G95, który który z pewnością ucieszy miłośników gier.

Nieco słabszy jest także aparat, którym zrobimy selfie o maksymalnej rozdzielczości 16 MP. Główny obiektyw jednak ma te same możliwości co w modelu Pro.

Bardziej pojemna, w porównaniu z Realme 7 Pro, jest natomiast bateria oferująca 5000 mAh. Naładujemy ją także szybko dzięki technologii Dart Charge.

Ceny nowych modeli:

Realme 7 Pro 8+128GB – 1.299,00 zł

Realme 7 6+64GB 90Hz – 899,00 zł

Realme 7 4+64GB 90Hz – 799,00 zł

Użyte w artykule zdjęcia: mat. prasowe,

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz