Aglomeracja

Prawdopodobnie jutro decyzja ws. jednej dawki szczepionki dla ozdrowieńców

Szczepienie  Foto: materiały prasowe

Ogłoszę prawdopodobnie jutro ostateczną decyzję w sprawie szczepienia ozdrowieńców jedną dawką szczepionki – podał w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski w programie “Tłit” portalu WP pytany był, czy popiera szczepienie ozdrowieńców jedną dawka szczepionki. “Raczej tak, ale proszę nam jeszcze dać jeden dzień, dwa. Ja ogłoszę prawdopodobnie jutro ostateczną decyzję, bo ja jeszcze konsultuję to z agencją od strony technologii i taryfikacji, i ze specjalnym zespołem ds. szczepień, który jest przy ministrze zdrowia” – odpowiedział.

Druga sprawa, która rozpatrujemy, to wydłużenie przerwy między dwoma dawkami, bo to też nam pomoże zwiększyć tempo szczepień – poinformował.

Tutaj mamy taki sam punkt widzenia z Radą Medyczną, z panem premierem. Chcemy, żeby te okresy między szczepieniami były też wychodzące naprzeciw dowodom naukowym, to znaczy, żebyśmy jednak w ramach charakterystyki produktu leczniczego te okresy definiowali, stąd czekamy na decyzję ekspertów – powiedział.

Niedzielski dopytywany, o ile będzie wydłużony okres między przyjmowaniem dawek szczepionki odparł, że “będzie to zdefiniowane do każdego produktu inaczej”. Poinformował, że decyzja w sprawie wydłużenia zapadnie jeszcze w tym tygodniu.

źródło: (PAP) oloz/ krap/

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz