POZnań

Pracują w weekend. To oni są przyszłością!

PoznanStartupWeekend1  Foto:

Niemal setka uczestników z Polski, Stanów Zjednoczonych, Hiszpanii i Indii pracuje nad swoimi pomysłami. Wszystko to pod okiem mentorów z całego świata. Przed nimi jeszcze około 40 godzin pracy. A jest o co walczyć. W niedzielę najlepszym zespołom nagrody wręczy Wiceprezydent Poznania Tomasz Kayser.

Nad czym pracują uczestnicy Poznań Startup Weekendu? Skupiają się przede wszystkim na rozwiązaniach wykorzystujących nowe technologie. Tworzą między innymi aplikację dla młodych rodziców, platformę, która umożliwi nam odnalezienie i opłacenie miejsca parkingowego czy też aplikację, dzięki której po zrobieniu zdjęcia plakatu reklamującego film otrzymamy informację o najbliższych seansach. Podczas rozpoczęcia wydarzenia zgłoszono 25 pomysłów. W niedzielę wieczorem dowiemy się ile pomysłów zostanie przedstawionych podczas końcowych prezentacji. – mówi Arkadiusz Hajduk, ze SpeedUp Venture Capital Group, jeden z organizatorów wydarzenia.

Najmłodszymi uczestnikiem są jedenastoletni Krystian Gontarek i dwunastoletni Dominik Korajczyk. Na Poznań Startup Weekend chłopcy przyjechali by wspólnie przedstawić projekt – platformę umożliwiającą dzieciom tworzenie listy wymarzonych prezentów. Na co dzień Krystian wspólnie z tatą współtworzy platformę dla graczy GameTaller. Mimo młodego wieku ma za sobą występ podczas InternetBeta – największej w Polsce konferencji dla ludzi związanych z Internetem. Poza tym wspólnie z tatą organizuje warsztaty „Kids on bits”, podczas których dzieci w wieku jedenastu – dwunastu lat uczą się programowania. Obecnie projekt realizowany jest w szkole Krystiana, ale wkrótce być może podobne spotkania będą odbywały się w innych szkołach.

W niedzielę o godzinie 12 odbędzie się telemost z 9 innymi miastami, w których odbywają się wydarzenia spod znaku Startup Weekendu.

Poznań Startup Weekend odbywa się w School of Form w Poznaniu, przy ulicy Głogowskiej 18. Uroczyste zakończenie wydarzenia oraz wręczenie nagród odbędą się w Niedzielę o godzinie 18.30. Szczegóły wydarzenia można znaleźć na stronie www.poznan.startupweekend.org

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz