PP: Lech Poznań – Jagiellonia Białystok 4:2 (2:2 2:2)

29. kolejka T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań - Jagiellonia Białystok  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

29. kolejka T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań - Jagiellonia Białystok Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterW meczu Pucharu Polski Lech Poznań podejmie Jagiellonię Białystok na swoim stadionie. Zwycięzca spotkania awansuje do ćwierćfinału, gdzie zmierzy się z drugoligowym Zniczem Pruszków. W poprzedniej rundzie, oba sposoby wygrałby swoje spotkania, poznaniacy pokonali Wisłę Kraków (2:0 u siebie), a Jagiellonia na wyjeździe poradziła sobie z pierwszoligowym Chrobrym Głogów (3:1).

Gdyby dzisiejsze spotkanie odbywało się przed przerwą na mecze reprezentacji z pewnością to Lech byłby typowany w roli faworyta. Jednak forma, prezentowana przez podopiecznych Macieja Skorży, po przerwie jest dużo gorsza pomimo zgarnięcia w czterech punktów w meczach z Koroną Kielce i Górnikiem Łęczna, jednak ich gra nie jest już tak efektowna i imponująca.

Dzisiejszy rywal Lecha, Jagiellonia wygrała 7 z 8 meczów, tracąc punkty tylko w Łęcznej po bezbramkowym remisie. Forma zespołu Michała Probierza nie zmieniła się nawet po przerwie na mecze reprezentacyjne, ekipa z Podlasia pewnie wygrała z Pogoń Szczecin (5:0) i Piastem Gliwice (2:0).

4 - 2

Jagiellonia Białystok

• 20:22 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych!
  • 20:21 Mocnym akcentem na koniec meczu Lech awansuje do 1/4 finału Pucharu Polski!
  • 120+1 Koniec spotkania. W końcówce to Lech pokazał pazury i ostatecznie wygrał mecz 4:2!
  • 120' fantastyczne zachowanie Pawłowskiego w polu karnym! Odczekał chwilę i zgrał do lepiej ustawionego na 6 metrze Karola Linettego, który mocnym uderzeniem nie dał szans Barłomiejowi Drągowskiemu, który musiał skapitulować. Wynik 4:2!
  • 120' Minuta doliczonego czasu.
  • 119' Poznaniacy próbują podwyższyć wynik i nadal atakują zmęczonych już gości. Darko Jevtić nie wykorzystał przed chwilą sytuacji bramkowej.
  • 115' Lovrencsics popędził z piłką wzdłuż lewej strony boiska. Równolegle z nim w pole karne wbiegał Jević do którego Węgier zagrał!. Darko strzelał dwukrotnie ale obrońca skutecznie zasłaniał mu bramkę.
  • 114' Jagiellonia: Kędzior za Romanczuka
  • 112' Barry Douglas!!!! Z trochę ponad 16 metrów posłał piłkę na prawy słupek! Futbolówka odbiła się od ramy bramki i wpadła do siatki! Wynik 3:2!
  • 111' Jasiński faulował tuż przed linią pola karnego za co zobaczył żółtą kartkę. Lech ma rzut wolny bardzo blisko bramki.
  • 109' Obie drużyny resztkami sił próbują przeważyć szalę na swoją stronę, jednak nie jest to takie proste.
  • 106' Lechici atakują ale ciągle nie potrafią wykończyć akcji.
  • 105' Po chwili na zmianę połów wznawiamy grę.
  • 105' Koniec pierwszej części dogrywki.
  • 104' Podoba sytuacja jak przed chwilą tylko z drugiej strony boiska i bez żółtej kartki. Grę wznowią poznaniacy z rzutu wolnego.
  • 103' Jan Pawłowski ukarany żółtą kartą za faul przed swoim polem karnym. Bednarek doszedł głową do piłki zagranej przez Douglasa ale piłka poleciała prosto w ręce bramkarza gości.
  • 101' Zgranie piłki przez Linettego mogło być groźne dla bramki Drągowskiego, gdyby Lovrencsics miał więcej sił i zdążył do piłki dobiec.
  • 98' Piątkowski szukał rzutu karnego po tym jak Arajuuri przepisowo zatrzymał jego atak w polu karnym Lecha.
  • 97' Kolejny rzut rożny dla gości. Szczęśliwe zawodnik gości, próbujący strzelać główką źle się do tego zabrał i nie zagroził bramce.
  • 94' Jagiellonia: Jasiński za Pazdna
  • 90' I zaczynamy dogrywkę.
  • 19:44 Czekamy teraz na rozpoczęcie dogrywki, która jak wszyscy na stadionie mają nadzieję wyłoni zwycięzcę.
  • 90+2 Koniec drugiej połowy. I nadal nie znamy zwycięzcy. Wynik po regulaminowym czasie gry to 2:2.
  • 90+2 Lech atakuje! Przed chwilą Lovrencsics zagrywał w przed pole karne gdzie Sadaev nie zdołał umieścić piłki w siatce. Jednak gdzieś tam obrońca gości jeszcze musnął piłkę i mamy rzut rożny.
  • 90' 2 minuty doliczonego czasu gry.
  • 89' Nerwowe zagranie Wołąkiewicza, który faulował przy polu karnym Lecha. Gajos z rzutu wolnego strzelał wprost na bramkę Gostomskiego, który pewnie złapał piłkę..
  • 86' Pawłowski z lewej strony boiska rozgrywając piłĸkę musiał widzieć niepilnowanego Sadaeva, jednak postanowił zrobił dwa kroki w bok i strzelić... żaden z dwóch strzałów nie zagroził bramce gości mimo, że drugi strzał odbijając się poleciał w stronę bramki.
  • 85' Lech: Jevtić za Hamalainena
  • 84' Linetty po podaniu Lovrencsicsa pośliznął się na murawie i stracił okazję strzelecką jednak nie zimna krew. Oddał piłkę do Węgra, który przerzucił piłkę do Pawłowskiego. niestety Z tej akcji też za wiele nie wyszło.
  • 80' Pawłowski zagrywał w przed pole bramkowe ale tak niestety nikt nie doszedł do piłki po za obrońcą, który wybił piłkę po za pole karne.
  • 78' Trochę za mocne podanie do Gajosa w polu karnym. Gdyby nie ten błąd goście mieli szansę na zmianę wyniku.
  • 77' Gajos z dystansu huknął w kierunku brami Lecha. Gostomski z trudem ale wybił futbolówkę na rzut rożny.
  • 75' Maciek Gostomski ratuje bramkę Lecha wybijając piłkę na górną siatkę bramki. To oznacza rzut rożny dla Jagiellonii.
  • 74' Pawłowski holował piłkę wzdłuż linii początku pola karnego. Powinien podawać do jednego z lepiej ustawionych kolegów ale postanowił strzelić... i to był błąd. Strzał był słaby.
  • 72' Żółty kartonik zobaczył Wołąkiewicz za faul na Pazdanie.
  • 71' Jagiellonia: Pawłowski za Frankowskiego
  • 70' Niemocy ciąg dalszy. Przed chwilę poznaniacy oddali w krótkim czasie kilka strzałów na bramkę Drągowskiego, które nie osiągnęły celu. Po chwili Sadaev dopadł do piłki i dwukrotnie strzelając nie potrafił pokonać bramkarza gości.
  • 69' Gergo strzelał prosto w obrońcę. Do odbitej piłki popędził co sił w nogach Douglas, który miał już tylko wrzucić piłkę do jednego z kolegów w polu karnym... szkoda, że mu się to nie udało
  • 67' Coś szwankuje w poznańskim zespole. Kilka prób rozpoczęcia ataku z lewej strony boiska przerywane przez... no cóż brak zrozumienia w ekipie Kolejorza, a goście na tym korzystają, bo spokojnie bez problemu mają podaną piłkę.
  • 63' Zagranie ręką zdaje się Szymona Pawłowskiego w polu karnym gości przerywa grę.
  • 62' Pawłowski taktycznie faulowany przez Wasiluka w trakcie konstruowania ataku.
  • 60' Przed chwilą Wołąkiewicz wybijając na aut przerwał atak gości, a teraz Douglas po drugiej stronie boiska wślizgiem zatrzymał Mateusza Piątkowskiego.
  • 58' Lovrencsiucs faulowany przez Piątkowskiego. Tutaj sędzia nie mógł inaczej postąpić i ukarał zawodnika żółtym kartonikiem.
  • 56' Ciekawe zagranie Sadaeva, który przed polem karnym chciał zgrać piętą piłkę... tylko nie bardzo wiadomo do kogo.
  • 50' Hamalainen faulowany i mamy rzut wolny. Wrzucał Douglas. Po kilku podaniach strzelał Lovrencsics a Drągowski rzucając się w bramce wybił na rzut rożny dla Lecha.
  • 49' Rzut rożny dla Lecha,. Wykonywać będzie Barry Douglas.
  • 45' Lech: w przerwie nastąpiła zmiana Bednarek wszedł za Kędziorę
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę spotkania.
  • 18:50 Na naszym facebookowym profilu rozgorzała dyskusja na temat kiedy padła bramka Linettego. Prawdę mówiąc sami nie jesteśmy do końca pewni czy była to 6 czy 7 minuta, fakt faktem tak wynikało z zegara na stadionie. Wynik 2:2 po przerwie i czekamy na wznowienie meczu.
  • 45+4 Koniec pierwszej części spotkania.
  • 45+3 Arajuuri piłkę wybitą z rzutu rożnego wybija na kolejny. Gościom wyrazie już nie chce się grać, bo spokojnie truchtają na drugą stronę boiska.
  • 45+3 Rzut rożny dla gości.
  • 45+1 Rzut wolny dla gości na połowie Lecha. Sędzia pianką na murawie wskazał Linettemu gdzie ma stać w murze. Gajos wrzucał w pole karne ale strzelać już nie dało się, bo sędzia liniowy wskazał spalony.
  • 45' 4 minuty doliczonego czasu do pierwszej części spotkania.
  • 43' Fatale wznowienie z rzutu wolnego w wykonaniu poznaniaków. Douglas zagrał w pole karne ale piłkę szybko przejęli gości i zaczęli kontratak. Mimo przewagi gości na połowie Lecha, został popełniony błąd, który przerwał dobrze zapowiadający się atak. Goście faulowali Trałkę.
  • 38' Romanchuk upadł na murawę i się nie podnosi. Wygląda na to, że będzie kontynuował grę, jednak z opatrunkiem na głowie,.
  • 37' Sadaev w polu karnym zatańczył z obrońcami, którzy ie dali mu strzelić. Jednak dali poznaniakom stały fragment gry w postaci rzutu rożnego.
  • 34' Na spalonym złapany teraz Mateusz Piątkowski.
  • 32' Z naszego stanowiska Sadaev został sfaulowany w polu karnym gości, jednak sędzia pokazał by grać dalej.
  • 27' To się nie dzieje... Lech tak samo szybko jak strzelił dwie pierwsze bramki tak samo szybko stracił dwie. Przed chwilą w zamieszaniu w polu karnym Arajuuri wpakował piłkę do bramki. Jednak błąd po którym padła bramka niestety leży po stronie Barrego Douglasa, przez którego łańcuch błędów się zaczął. Przy Bułgarskiej mamy remis 2:2
  • 25' Ładna akcja trójki Sadaev, Pawłowski, Hamalainen. Pawłowski wchodząc w przed pole karne świetnie zgrał piłkę do Zaura, który podbiegł trochę i strzelił ale niestety tym razem bramkarz obrobnił.
  • 24' Sadaev znowu w polu karnym Jagielloni atakuje Drągowskiego. Bramkarz gości wysoko ustawiony ledwo, ledwo zdołał dotknąć piłĸi wybić ją na aut.
  • 21' Lech: wymuszona zmiana Keity, za którego wejdzie Lovrencsics
  • 20' Muhamed Keita zszedł z boiska i jest opatrywany przez medyków, zdaje się ma jakąś kontuzję.
  • 17' Dziwna gra poznaniaków w ostatnich kilku minutach pozwoliła przedrzeć się Maciejowi Gajosowi pod bramkę Maćka Gostomskiego. Mimo asysty obrońców piłka wpadła do bramki i jest 2:1
  • 7' Karol Linetty pakuje piłkę do bramki! Lech prowadzi już 2:0!
  • 1' Sadayev i gooool! Naszybsza bramka w lidze! Zaur strzelił do bramki w 4 sekundzie! Młodziutki, bo 17 letni bramkarz gości Bartłomiej Drągowski skapitulował.
  • 18:00 Witamy serdecznie! Z małymi problemami technicznymi ale już relacjonujemy spotkanie Lecha z Jagiellonią!

Gostomski, Kędziora, Wołąkiewicz, Arajuuri, Douglas, Pawłowski, Linetty, Trałka (kpt.), Keita, Hamalainen, Sadaev
rezerwa: Burić, Lovrencsics, Jevtić, Drewniak, Kownacki, Henriquez, Bednarek
trener: Maciej Skorża