POZnań

Poznańskie Targi Książki (nie tylko) Naukowej

Hol Collegium Maius  Foto: Organizatorzy UAM_materialy informacyjne

Targi organizowane nieprzerwanie od 17 lat w zabytkowym holu Collegium Maius przy ulicy Fredry gromadzą co roku liczne grono wydawców książek naukowych, dydaktycznych, poradników, słowników, wydawnictw specjalistycznych oraz popularnonaukowych i należą do jednych z największych tego typu w Polsce.

Hol Collegium Maius Foto: Organizatorzy UAM_materialy informacyjneOd 2013 r. nowością jest rozszerzenie formuły imprezy o jak największą reprezentację wydawców książek popularnonaukowych oraz ogłoszenie Konkursu na Najlepszą Książkę Popularnonaukową. Nagrody odbiorą także autorzy najlepszej książki akademickiej oraz najlepszego podręcznika i skryptu.

Imprezie towarzyszą spotkania autorskie, promocje, panele dyskusyjne, forum wydawców. Podczas spotkań wydawców książek naukowych poruszane są tematy istotne dla branży.

Zależy nam, aby zwróci uwagę na konsekwencje społeczne, ekonomiczne, naukowe i prawne coraz szerszego otwierania zasobów wiedzy edukacyjnej i naukowej w globalnej sieci. Z kolei w ramach Forum Wydawców zajmujemy się modelami udostępniania i sprzedaży publikacji elektronicznych – informuje organizatorka Marzenna Ledzion – Markowska, dyrektor Wydawnictwa Naukowego UAM

Targi ciesz się sporym zainteresowaniem studentów, kadry naukowej nauczycieli i licealistów oraz zainteresowanych przede wszystkim książkami popularnonaukowymi.

Naszym celem jest dotarcie nie tylko do środowiska naukowego, ale również do szerokiego grona miłośników książki, co pozwoli na większe propagowanie czytelnictwa wartościowej literatury. Poznańskie Dni Książki nie tylko Naukowej są imprez niekomercyjną – wstęp oraz udział we wszystkich spotkaniach towarzyszących jest bezpłatny – podkreślają organizatorzy.

Targi odbywają się od 5 do 7 listopada, w Collegium Maius, przy ulicy Fredry.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz