K U L T U R A

Poznańskie Muzykalia – Zbigniew Wodecki

Poznańskie Muzykalia z utworami Elvisa Presleya 13.08.2023 - Mu  Foto: lepszyPOZNAN.PL/Ewelina Jaśkowiak

Koncert wieńczący tegoroczną edycję “Poznańskich Muzykaliów” odbędzie się w Parku WIlsona w niedzielę 10 września o godzinie 18:00. Tym razem młodzi artyści zmierzą się z repertuarem wybitnego muzyka, kompozytora i wokalisty – Zbigniewa Wodeckiego. Wybrzmią nowe, odświeżone aranże takich utworów jak “Zacznij od Bacha”, “Lubię wracać tam, gdzie byłem”, “Z tobą chcę oglądać świat”, “Chałupy Welcome to” i wielu innych.

Na scenie wystąpią uzdolnieni wokaliści i wokalistki wielkopolskiej sceny muzycznej zarówno wyłonione w castingach jak i już dobrze znane wiernej publiczności twarze. Wystąpią: Marianna Ćwiąkała, Anna i Marta Gramsz, Mariusz Koliński, Grzegorz Lewandowski, Anastazja Nowak, Jakub Rajman, Marcel Tułacz oraz zespół wokalny “Serca Bitche” w składzie: Mewa Topolska, Zuzanna Piłasiewicz i Kaja Stępniak.

Osobom śpiewającym towarzyszyć będzie zespół studentów i absolwentów Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu (z sekcją dętą) pod kierownictwem Emmy Kluczyńskiej (piano): Krzysztof Szymenderski (gitara), Dawid Stawecki (gitara basowa), Kuba Kozłowski (perkusja), Julia Oleksa (saksofon), Karol Girwidz (klarnet) i Adrian Majkowski (trąbka).

Tak właśnie zakończy się trzeci rok cieszących się rosnącą popularnością “Poznańskich Muzykaliów”. Poprzednie edycje poświęcone były twórczości takich osób jak: Kora Jackowska i zespół Maanam, Maria Koterbska, Ewa Demarczyk, Krzysztof Krawczyk, Halina Frąckowiak, Grzegorz Tomczak i Grzegorz Ciechowski. W tym roku odbyły się również koncerty upamiętniające twórczość Andrzeja Zauchy, Anny Jantar i Elvisa Presleya.

Poznańskie Muzykalia – Zbigniew Wodecki

Muszla koncertowa, Park Wilsona
niedziela, 10 września, godzina 18:00

Wstęp bezpłatny

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.PL/Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz