K U L T U R A

Młody Duch Tańca – zdjęcia

"Młody Duch Tańca" Polsko-Japoński projekt taneczny - Aula Ar  Foto: lepszyPOZNAN.PL/Ewelina Jaskowiak

Tematem tegorocznej edycji polsko – japońskiego projektu tanecznego Młody Duch Tańca było interdyscyplinarne widowisko o Mikołaju Koperniku pt. COPERNIC 550, stworzony specjalnie z okazji 550. rocznicy urodzin wybitnego polskiego astronoma.

Młody Duch Tańca to taneczny projekt polsko – japoński, który swą prapremierę miał w 2017 roku i wielokrotnie gościł na polskich oraz japońskich wiodących scenach teatrów muzycznych i operowych, zawsze zbierając znakomite recenzje. Pomysłodawcą oraz reżyserem tego widowiska jest wybitny polski tancerz – Wiesław Dudek – Ambasador Polskiej Kultury oraz Fundator i Prezes Fundacji Duch Tańca Wiesława Dudka – organizator przedsięwzięcia.

Do realizacji tegorocznego wydarzenia zaproszonych zostało sześciu polskich choreografów zarówno młodych: Bartłomiej Malarz, Emilia Sambor jak i tych, którzy na swoim koncie mają już znakomite kreacje w kraju i za granicą: Katarzyna Kozielska, Aleksandra Dziurosz, Przemysław Grządziela, Małgorzata Borowiec. W trakcie spektaklu widzowie mieli okazję zobaczyć projekcje multimedialne Daniela Stryjeckiego.

Wykonawcami byli młodzi artyści ze szkół baletowych w Polsce i Japonii. W przygotowaniu projektu weźmie udział około 50 wykonawców – najzdolniejsi uczniowie z Ogólnokształcących Szkół Baletowych w Warszawie, Poznaniu i Bytomiu oraz ich rówieśnicy z szkół baletowych w Japonii.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.PL/Ewelina Jaskowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz