Aglomeracja

Poznańskie kąpieliska z ratownikami – w sobotę rozpoczęcie sezonu.

Malta - kąpielisko  Foto: T. Dworek

W sobotę rozpoczyna się sezon kąpielowy na poznańskich jeziorach. Bezpieczeństwa wypoczywających nad wodą strzec będą ratownicy. Wyjątkiem jest Rusałka, gdzie obowiązuje tymczasowy zakaz kąpieli wprowadzony przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Na kąpielisku została wywieszona czerwona flaga, pojawiło się również oznakowanie informujące o zakazie.

Powodem wprowadzenia zakazu jest przekroczenie dopuszczalnej wartości parametru mikrobiologicznego – Escherichia coli.

Na czterech pozostałych miejskich kąpieliskach (Kiekrz, Krzyżowniki, Strzeszynek i Malta) woda została oceniona jako przydatna do kąpieli. W sezonie kąpielowym, który rozpoczyna się w sobotę, miejskie kąpieliska są czynne codziennie od godz. 10.00 do 18.00.

W tych godzinach są one strzeżone przez co najmniej dwóch ratowników. W weekendy dla zwiększenia bezpieczeństwa nad wodą Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji będą zwiększały obsadę ratowniczą nad poznańskimi jeziorami. O możliwości kąpieli informuje użytkowników biała flaga wywieszona na kąpielisku. W trakcie sezonu Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji oraz sanepid regularnie przeprowadzają badania wody. W przypadku wykazania nieprawidłowości i zagrożenia zdrowia, będą podejmowane interwencje, a kąpieliska zamykane. Sezon kąpielowy kończy się 31 sierpnia.

Użyte w artykule zdjęcia: POSiR, T. Dworek , materiały prasowe POSiR

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz