K U L T U R A

Poznańskie fortyfikacje do zdobycia – w weekend!

Forteczny weekend  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Na zwiedzających czeka 11 obiektów fortyfikacyjnych – od średniowiecza po XX wiek. W najbliższy weekend zapraszamy na drugą edycję Dni Twierdzy Poznań.

Forteczny weekend Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterPo sukcesie ubiegłorocznych I Dni Twierdzy Poznań Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna wspólnie z partnerami postanowiła zorganizować kolejną edycję akcji.

Podczas pilotażowej edycji akcji obiekty forteczne odwiedziło osiem tysięcy osób. W tym roku oferta będzie jeszcze szersza – mówi Jan Mazurczak, Prezes Zarządu PLOT. W tej chwili na liście partnerów jest już 11 obiektów. Poszerzono także samą formułę akcji, pojawią się nie tylko fortyfikacje XIX-wieczne, ale i średniowieczne. Będziemy mogli zobaczyć m.in. przekrój potężnego wału poznańskiego grodu z X wieku. Udostępnione do zwiedzania będą także forty III, IVa, Va oraz VII, muzea na Cytadeli, Śluza Katedralna, schron przeciwlotniczy z czasów II wojny światowej w Parku Wilsona oraz schron piechoty przy ulicy Babimojskiej.

Po fortach będą oprowadzać przewodnicy w mundurach. Na zwiedzających poza możliwością poznania tajemnic ponad stuletnich budowli, będą czekały dodatkowe atrakcje. Będzie można przejść podstawowe przeszkolenie wojskowe, a na dzieci będą czekały specjalne warsztaty, przybliżające tematykę fortyfikacji.

Więcej informacji o akcji na stronie www.dnitwierdzypoznan.pl.

Forteczny weekend Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz