POZnań

Poznańskie Centrum Świadczeń będzie otwarte

ul. Wszystkich Świętych / Za Bramką  Foto: lepszyPOZNAN / tab

Poznańskie Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych po przerwie ponownie otwiera drzwi dla mieszkańców. Nadal jednak obowiązywać będą pewne ograniczenia dla odwiedzających to miejsce. 

Punkt przy ul. Wszystkich Świętych zostanie ponownie otwarty już w poniedziałek 27 kwietnia. Obsługa klienta będzie odbywała się tylko w wyznaczonych miejscach. Nie będzie można korzystać z infrastruktury dla dzieci.

Do budynku jednorazowo wpuszczanych będzie 15 osób, a pozostałe będą musiały poczekać na zewnątrz na swoją kolej – informuje Grzegorz Karolczyk z Poznańskiego Centrum Świadczeń – dlatego też proszę, aby klienci przychodzili do PCŚ bez osób towarzyszących.

Po wejściu do budynku, a przed załatwieniem sprawy, będziemy musieli zdezynfekować dłonie, założyć rękawiczki oraz zasłonić usta i nos. Należy również pamiętać o zachowaniu co najmniej 1,5 m dystansu pomiędzy osobami znajdującymi się w sali obsługi.

Cały czas możemy także załatwiać sprawy za drogą elektroniczną korzystając z Profilu zaufanego lub eBankowości. Pytania dotyczące świadczeń można kierować na adres swiadczenia@pcs-poznan.pl. Obsługa odbywa się również telefonicznie: 61 878 45 03, 61 878 45 04.

Obsługa klienta będzie działała na zasadzie biura podawczego, oznacza to, że wnioski o świadczenia będą weryfikowane tylko pod kątem poprawności wpisanych danych w formularzach – dodaje Grzegorz Karolczyk – dokumenty, które klient będzie zobowiązany dostarczyć, np. na wezwanie, wystarczy pozostawić w urnie zlokalizowanej przy wejściu do budynku, bez konieczności udawania się na salę bezpośredniej obsługi.

Nadal zamknięta pozostaje siedziba Poznańskiego Centrum Świadczeń przy ul. Małachowskiego, a także Centrum Inicjatyw Rodzinnych przy ul. Ratajczaka.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN / tab

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz