K U L T U R A

Poznański muzyczny power!

Strachy na Lachy  Foto:

W sobotę – Terrorym, w niedzielę Poznań Rocks! W hali nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich  zaprezentują się Strachy Na Lachy, Muchy, The Ploy i Living On Venus! Terrorym Fever 3 to natomiast  impreza pod patronatem ekipy SLU, dzięki której po raz trzeci już do Poznania przyjadą intrygujący muzycznie goście z Polski i zagranicy.

Z pewnością punktem kulminacyjnym sobotniego  wieczoru będzie występ Slums Attack. 15 września ukazał się najnowszy, dziewiąty album studyjny składu – „CNO2”. Już w pierwszym dniu po wydaniu płyta pokryła się złotem. Album zdobył też pierwsze miejsce Oficjalnej Listy Sprzedaży płyt w Polsce. Jak brzmi na żywo będzie można przekonać się na imprezie Terrorym Fever 3, gdzie Slums Attack wystąpią razem z zaproszonymi na płytę gośćmi.

Strachy na LachyJedną z głównych gwiazd wieczoru będzie też Spice 1. Pośród wykonawców pojawi się również Pezet. Ponadto na scenie zobaczymy i usłyszymy rewelacyjny duet Kobra & Bezczel. Nie zabraknie też innych reprezentantów RPS Entereyment: Gandzior, Śliwa (udany debiut „Pełen etat”) oraz Kroolik Underwood zasilą występ Slums Attack podczas premierowego koncertu z „CNO 2” (utwory „Samotność po zmroku”, „Gigant”, „Głos Wielkopolski”, „Radio Wolna Europa”. Ten ostatni stanowi swoisty pretekst do prezentacji gości z kilku europejskich miast: DeFuckTo (Zlin, Czechy), Clementino (Naepol, Włochy), Shazaam (Sztokholm, Szwecja), Hijack (Manchester UK), R-MC & Sanzio (Bruksela, Belgia), Sniper (Kłajpeda, Litwa), Azyl (Berlin, Niemcy).

Podczas koncertu odbędzie się też ceremonia wręczenia złotych płyt dla gości występujących na „CNO 2”. Kolejnymi z nich jest ekipa Trzeci Wymiar, która wraca ze znakomitym albumem „Dolina Klaunoow”, TEWU (gościnny udział w utworze „Colabo”) oraz Glaca, który po sukcesie z ekipą My Riot gościnnie wykona premierowo utwór „ZONA”.

Poznań Rocks! to nowa inicjatywa, którą w Hali numer 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich zainaugurują Strachy Na Lachy, Muchy, The Ploy oraz Living On Venus. To zespoły silnie z Poznaniem związane, które zaczynały lub dopiero zaczynają tu swoją karierę.

Strachy Na Lachy wydały niedawno koncertowe DVD zatytułowane „Przejście” – to zapis występu zespołu z łódzkiej Wytwórni. Ponadto w sieci zadebiutował nowy singiel zespołu – „Mokotów”.

Nowy album Much, „Chcecicospowiedziec” ukazał się we wrześniu, a promowany był dotychczas przez dwa single – „Nie przeszkadzaj mi bo tańczę” oraz „Zamarzam”. The Ploy i Living On Venus to dwa młode, aczkolwiek bardzo obiecujące projekty.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz