K U L T U R A

Poznański Koncert Noworoczny 2020

Poznański Koncert Noworoczny 2020  Foto: materiały prasowe

Jak co roku na początku stycznia odbędzie się galowy i zawsze pełen niespodzianek Poznański Koncert Noworoczny. W poznańskiej Sali Ziemi wystąpią gwiazdy polskiej estrady, które w sobotę 11 stycznia cieszyć będą widzów.

Od 9 lat na początku stycznia każdego roku, przygotowywany jest wyjątkowy Poznański Koncert Noworoczny To najsłynniejsze wydarzenie karnawału w Wielkopolsce to wyjątkowy hołd oddany muzyce rodziny Straussów w połączeniu z występami największego formatu gwiazd polskiej sceny. Na przestrzeni lat z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej Poznańskiego Koncertu Noworocznego wystąpili między innymi; Irena Santor, Krystyna Prońko, Edyta Górniak, Grażyna Brodzińska, Alicja Węgorzewska, Zbigniew Wodecki czy Jacek Wójcicki.

W tym roku nie obniżamy poprzeczki – mówią organizatorzy.

Na zaproszenie Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej i jej dyrygenta Przemysława Pasternaka do udziału w Poznańskim Koncercie Noworocznym 2020, odpowiedzieli; kolejna niekwestionowana gwiazda polskiej estrady – Beata Kozidrak, zwyciężczyni wielu konkursów, reprezentantka Polski na festiwalu Eurowizji – Kasia Moś oraz Albert Memeti, tenor, solista Teatru Wielkiego – Opery w austriackim Graz.

Jak co roku koncert rozpoczniemy walcem “Nad pięknym modrym Dunajem” a zakończymy “Marszem Radetzky’ego”. Pozostały program koncertu pozostaje w ścisłej tajemnicy, aż do dnia premiery… Jedno jest pewne. Zatańczą dla Państwa Anna Głogowska i Rafał Maserak a koncert poprowadzą Maria Szabłowska oraz Krzysztof Szewczyk.

Poznański Koncert Noworoczny 2020
Sala Ziemi
sobota, 11 stycznia 2020
godzina 20:00

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz