K U L T U R A

Poznańska Szkoła Baletowa w prestiżowym konkursie

LUTOSŁAWSKI. Premiery młodych choreografów  Foto: LUTOSŁAWSKI. Premiery młodych choreografów (stopklatka z youtube)

Absolwenci szkół baletowych z całego świata, a wśród nich z poznańskiej im. Olgi Sławskiej – Lipczyńskiej rywalizują o miano najlepszego tancerza, a także główną nagrodę o wartości 5000 euro. XIV edycja konkursu Golden Pointe Shoes rozstrzygnięta zostanie w dniach 18-20 czerwca, a spektakularne pokazy baletu będzie można podziwiać na platformie streamingowej.

Każdego roku wielu uzdolnionych, młodych ludzi na całym świecie kończy szkoły baletowe. To bardzo ważny moment w ich życiu, gdyż po wielu godzinach ciężkiej pracy i wyrzeczeń otrzymują to, na co pracowali przez ostatnie lata – dyplom Tancerza. Golden Pointe Shoes to dla nich wspaniała okazja na sprawdzenie siebie, zaprezentowanie swoich umiejętności, a także szansa na przyspieszenie międzynarodowej kariery” – mówi Pau-lina Andrzejewska – Damięcka, dyrektor Konkursu.

Do tej pory swój udział potwierdziło już 8 szkół, a wśród nich placówki z Bytomia, Gdańska, Łodzi, Poznania i Warszawy, a także z Pragi, Drezna i Mediolanu. Młodzi tancerze mają czas do 5 czerwca żeby wysłać swoje zgłoszenie i przygotować materiał konkursowy w postaci 3 nagrań filmowych.
.
W jury tegorocznego konkursu zasiądą uznani pedagodzy, tancerze i choreografowie. Wśród nich poznańska profesorka Ewa Wycichowska.

Golden Pointe Shoes to konkurs bardzo popularny w środowisku baletowym w Polsce, jak i zagranicą. Odbywa się już od niespełna 20 lat. Początkowo dostępny był tylko dla uczniów polskich szkół, a od roku 2008 udział w nim brać mogą reprezentanci z całego świata. To jedyny konkurs dla absolwentów organizowany w Polsce.

Użyte w artykule zdjęcia: LUTOSŁAWSKI. Premiery młodych choreografów (stopklatka z youtube)

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz