K U L T U R A

Poznańska odsłona wieczoru kawalerskiego

Dobry wieczor kawalerski  Foto:

Znani aktorzy polskiego kina i teatru – Antoni Pawlicki, Michał Piela, Andrzej Andrzejewski, Tomasz Borkowski i Piotr Nowak zagrają wkrótce w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Wszystko to w ramach spektaklu „Dobry wieczór kawalerski”. Widzowie mogą spodziewać się sporej dawki humoru i nie tylko.

Dobry wieczor kawalerski

Sztuka łączy dobrą zabawę z poszukiwaniem odpowiedzi na pytania o znaczenie i sens miłości. Opowiada ona o grupie przyjaciół, którzy biorą udział w wieczorze kawalerskim „Młodego” (Antoni Pawlicki). Wydarzenia przybierają nieoczekiwany obrót i zaskakują nie tylko uczestników, ale również widzów. W komedii nie brakuje ciekawych i żartobliwych spostrzeżeń na temat relacji damsko-męskich. Cieszymy się, że tym razem możemy zorganizować nasz nietypowy wieczór kawalerski w Poznaniu. Podczas spektaklu chcemy zachęcić publiczność do przyłączenia się do wspólnej zabawy z bohaterami – przyznaje Piotr Nowak, aktor i reżyser komedii. – Podobnie, jak podczas wieczoru kawalerskiego, na scenie wciąż będzie działo coś nowego i nieprzewidywalnego, dlatego też spektakl powinien przypaść do gustu wszystkim widzom z poczuciem humoru.

Sporym zaskoczeniem będzie dla publiczności szczególnie jedna z ostatnich scen spektaklu (za ten pomysł „Dobry wieczór kawalerski” otrzymał nagrodę na Festiwalu Komedii w Siedlcach).

Serdecznie zapraszamy na „Dobry wieczór kawalerski”. Kto nigdy nie przeżył wieczoru kawalerskiego czy panieńskiego wreszcie będzie mógł dowiedzieć się, co się na nim dzieje. Obiecuję dobrą zabawę – mówi odtwórca głównej roli, Antoni Pawlicki. Wtóruje mu Michał Piela występujący w roli „Wołka”, jednego z przyjaciół „Młodego”: Od momentu pojawienia sie na scenie „Młodego” na twarzach widzów będzie gościł coraz większy uśmiech. Zakończenie powali wszystkich na kolana, nas zresztą też – dodaje aktor.

Spektakl, który zawita do Poznania jest obecny na polskiej scenie teatralnej od 2012 roku. Po swoim warszawskim debiucie szybko stał się ulubieńcem miłośników teatru. „Dobry wieczór kawalerski” regularnie gości w największych miastach naszego kraju (oprócz Poznania m.in. w Warszawie czy Krakowie). Często przyciąga komplet publiczności, która na koniec oklaskuje go na stojąco. Autorem komedii jest Dorota Truskolaska – Alibert.

Dobry wieczor kawalerskiDobry wieczór kawalerski
Poznań, 31 marca 2014, godz. 19:00

Reżyseria: Piotr Nowak
Autor: Dorota Truskolaska – Alibert

Występują:
Młody – Antoni Pawlicki
Alu – Tomasz Borkowski
Kukuła – Piotr Nowak
Wołek – Michał Piela
Miki – Andrzej Andrzejewski

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz