Aglomeracja

Poznańscy uczniowie uczą się bezpiecznie korzystać z internetu.

Publiczność podczas Festiwalu Kino Dzieci  Foto: materiały prasowe

Dzieci z czterech poznańskich szkół biorą udział w zajęciach które przygotują uczniów do bezpiecznego korzystania z Internetu. To pierwsza tak duża inicjatywa na rzecz edukacji cyfrowej w świetlicach szkolnych. Projekt MegaMisja wspiera autor bestsellerowych książek dla dzieci – Grzegorz Kasdepke.

W listopadzie zajęcia w ramach MegaMisji ruszą w dwóch wielkopolskich placówkach: Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym oraz Szkole Podstawowej im. Tytusa i Jana Działyńskich w Plewiskach. W styczniu 2016 do programu dołączy Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi Nr 2 w Poznaniu oraz Zespół Szkół Specjalnych nr 101 im. Jana Brzechwy również z Poznania.

Zajęcia realizowane będą w szkolnych świetlicach, w których dzieci najczęściej odrabiają lekcje i bawią się z rówieśnikami.

Coraz młodsze dzieci korzystają z technologii. Warto wspierać je w tym, by robiły to w sposób właściwy, z pożytkiem dla swojego rozwoju i zachowaniem równowagi między światem wirtualnym a realnym. Zajęcia kształtują przydatne w dzisiejszym świecie umiejętności i wzbogacają ofertę świetlic, w których dzieci spędzają dziś bardzo dużo czasu – mówi Grzegorz Kasdepke, pisarz bestsellerowych książek dla dzieci i honorowy ambasador MegaMisji.

W ramach MegaMisji wychowawcy otrzymają instruktaże i materiały do przygotowania zajęć opracowane przez metodyków i edukatorów. Takie zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu i potrwają godzinę. Ich przebieg oparty jest na fabularyzowanej grze w cyfrowe laboratorium, aby naukę połączyć z atrakcyjną dla uczniów zabawą. Każdy etap gry dostarcza dzieciom wiedzy o tym, jak chronić prywatność, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znajdować wiarygodne informacje, jakie treści można udostępniać w sieci.

Te umiejętności pomogą im być bezpiecznymi w Internecie. Wykonanie kolejnych zadań w MegaMisji to punkty dla świetlicy, które może wymieniać na nagrody wzbogacające jej wyposażenie m.in. sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, gry, zabawki.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz