Aglomeracja

Poznańscy studenci stworzyli wyszukiwarkę najlepszych szkół

klawiatura  Foto: sxc

Wybór szkoły średniej jest pierwszym ważnym wyborem na drodze edukacji i przyszłej kariery zawodowej. Chcąc go ułatwić, studenci Politechniki Poznańskiej: Wojciech Sikora i Jakub Handke, stworzyli portal wasza-szkola.pl. Wyszukiwarka ma ułatwić gimnazjalistom i ich rodzicom wybór najlepszej  szkoły ponadgimnazjalnej.

klawiatura Foto: sxc„Wszystko zaczęło się kiedy uczęszczaliśmy do technikum i pomagaliśmy w promocji szkoły. Zauważyliśmy, że nie ma żadnego łatwego narzędzia do wyszukiwania szkół, gromadzącego dane wszystkich placówek. Na dodatek, strony internetowe szkół prowadzone są w różny sposób, co jeszcze bardziej utrudnia szukanie informacji. Dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw gimnazjalistom i ułatwić im wybór nowej szkoły. Przy konstruowaniu portalu kierowaliśmy się głównie prostotą działania i udostępnianiem najważniejszych informacji w jednym miejscu.”- mówią studenci Politechniki.

Portal Wasza Szkoła starannie przygotowanych narzędziem, którego głównym atutem jest wyszukiwarka klas oraz możliwość porównania wybranych profili na podstawie podanych przez siebie kryteriów wyszukiwania. Ponadto, na portalu każda szkoła posiada własny profil, gdzie miedzy innymi można znaleźć takie informacje jak punkty w latach ubiegłych, przedmioty rozszerzone i punktowane, wyniki z egzaminów maturalnych czy zawodowych.

Wasza Szkoła

Pomysłodawcy wyszukiwarki już zapowiadają dodatkowe użyteczności i funkcje związane m.in. z korepetycjami i zbiorami zadań.

Aktualnie witryna obejmuje szkoły z Poznania, powiatu poznańskiego, Wrocławia, Łodzi oraz Warszawy. Trwają prace nad wdrożeniem bazy szkół w pozostałych miastach. Docelowo projekt ma obejmować wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z całej Polski.

Projekt jest wspierany między innymi przez Wydział Informatyki Politechniki Poznańskiej oraz Brokera Innowacji z ramienia Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Portal Wasza Szkoła jest również objęty honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Poznania oraz Młodzieżową Radę Miasta Poznania.

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz


  • super sprawa z tym portale. w łatwy i szybki sposób znalazłem szkołę, która mnie interesuje.