K U L T U R A

Poznańscy designerzy lansują się w Berlinie

Sofa Bouli  Foto: materiały prasowe

Jutro Berlin po raz jedenasty stanie się europejską stolicą designu za sprawą DMY International Design Festival. W tym roku Polska po Holandii, Szwajcarii, Finlandii i Chinach jest gościem specjalnym i ma szansę na pokazanie najlepszych firm, projektantów i produktów. Na imprezę wybiera się w tym roku bardzo silna poznańska reprezentacja – w tym m.in. Vox Meble, School of Form a także Noti.

Sofa Bouli Foto: materiały prasoweDMY International Design Festival to najważniejsze po Mediolanie i Londynie, europejskie wydarzenie związane z designem. Słynie z innowacyjnych projektów i przedmiotów codziennego użytku, które pokazywane są po raz pierwszy, jeszcze przed wdrożeniem – jako koncepcje, prototypy czy eksperymentalne instalacje.

Noti zaprezentuje m.in. kolekcję Teddy Bear – sofę, fotel i stoliki oraz siedziska Trefle i Bouli, które odwiedzają kolejne festiwale. Po Arena Design w Poznaniu i Salone Internationale del Mobile w Mediolanie trafią do Berlina. Kolekcja traktuje formę siedziska z lekkim przymróżeniem oka, sięgają do wzorów z dzieciństwa, będąc na granicy fun designu prowadzą rodzaj gry z odbiorcą.

Natomiast Sofy Bouli zaprojektowane przez studentki Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu Julię Pawlikowską, Olgę Mężyńską, Urszulę Burgieł zostały już wcześniej wyróżnione w konkursie Designedinpoznan.pl, którego celem było jest wypromowanie w Europie młodego designu pochodzącego z Wielkopolski.

Festiwal odbywa sie na terenie dawnego lotniska berlińskiego Tempelhof. Na powierzchni ok. 14.000 m.kw. zaprezentuje się ponad 700 wystawców reprezentujących 30 krajów. Wystawy można będzie oglądać do 9 czerwca.

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz