Sport

Koszykarki Enea AZS grają o 3 miejsce

Enea AZS Poznań - Muks II Poznań (6.03.2016)  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

W I Lidze Kobiet przyszedł czas na ostateczne rozstrzygnięcia. W finale TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski zmierzy się z ŁKS SMS Łódź. O III miejsce zagra ENEA AZS Poznań z AZS Politechnika Korona Kraków. Tym razem odbędą się tylko dwa mecze. Jeżeli obie drużyny będą miał po jednej wygranej to będą liczyć się małe punkty.

Enea AZS Poznań - Muks II Poznań (6.03.2016)W poprzednim sezonie o brąz I Ligi ENEA również grała z Koroną Kraków. Obie drużyny wygrały u siebie, ale ENEA zdobyła w tej rywalizacji 2 punkty więcej, dlatego wygrała. W tym sezonie zarówno pierwszy mecz fazy zasadniczej jak i rewanż wygrały poznanianki, 56:47 u siebie oraz 48:42 na wyjeździe.

Jak pokazał sezon oraz historia spotkań pomiędzy tymi zespołami to ENEA wydaje się faworytem tego spotkania. Politechnika będzie chciała oczywiście się zrewanżować za niewielką porażkę w walce o brąz z przed roku, co może być dodatkową motywacją.

Mimo, iż dla niektórych mecz o brąz może wydawać się mało ważny, nie jest tak dla obu zespołów. W obu ekipach są zmotywowane zawodniczki, które grają do końca. Jeżeli pierwszy mecz zakończy się niską przewagą którejś z drużyn w drugim meczu, które odbędzie się w Poznaniu będzie z uwagi na system rozgrywek bardzo ciekawie.

Mecz na żywo będzie można zobaczyć w relacji  live za pośrednictwem pzkosz. Mecz w Krakowie odbędzie się w sobotę 30 kwietnia o godzinie 16.00.

Arkadiusz Wawrzyniak, Sport Analytics

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz