Firma POZnań

Poznaniacy w Krzemowej Dolinie

 Daniel Mendalka i Piotr Machowski  Foto:

Kiedy Daniel Mendalka i Piotr Machowski wygrali pierwszy Startup Sprint Finanse nikt nie przypuszczał, że dwa lata po tym wydarzeniu ich projekt będzie dalej się rozwijał. Co więcej, jego twórcy pozyskali kapitał, a w styczniu wyjeżdżają do USA by rozwijać projekt swój Sellbox.

 Daniel Mendalka i Piotr MachowskiSellbox to platforma dzięki której każdy może w prosty i szybki sposób sprzedać autorskie pliki trzymane na Dropboxie lub Google Drive. Wszystko to za pośrednictwem niemal jednego kliknięcia a właściwie przeciągnięcia pliku. W przypadku Sellboxa, w odróżnieniu od konkurencji, pieniądze pojawiają się na koncie Pay Pal sprzedawcy od razu po zakończeniu udanej transakcji. Sam model biznesowy platformy opiera się na stałej 5% prowizji od zrealizowanych transakcji.

Największą grupę sprzedawców Sellboxa stanowią niezależni twórcy gier. Jest to wynikiem naszej koncentracji na tym rynku, który swoją wartością dwukrotnie przewyższa cały rynek produktów cyfrowych. – Mówi Piotr Machowski, CEO Sellboxa. Silną reprezentację mają producenci wideo, autorzy eBooków i różnego rodzaju poradników, fotografowie, muzycy, twórcy oprogramowania i rysownicy komiksów. – Dodaje. W gronie użytkowników najwięcej jest osób z USA (23%), Polski (11%), Japonii i Niemiec (po 7%) oraz Wielkiej Brytanii (6%).

Historię platformy można określić dzięki kilku kamieniom milowym. Po wygranej podczas Startup Sprint jego twórcy zostali zaproszeni do udziału w akceleratorze Huge Thing. Po zakończeniu programu Daniel i Piotr w dalszym ciągu dopracowywali swoją działającą już firmę. Jednym z partnerów akceleratora jest fundusz LMS Invest. Daniel i Piotr od początku mieli jasną wizję, tego czym Sellbox ma być. – Mówi Tomasz Czapliński, prezes LMS Invest. Za wizją szły też działania – konsekwentnie realizowane cele przekładające się na coraz lepiej działającą platformę. To wszystko w kontekście rynku, jaki można zdobyć było jednym z elementów decyzji o inwestycji w ten właśnie projekt. – dodaje.

sellbox

Teraz twórcy Sellboxa przygotowują się do wyjazdu do USA aby dołączyć do programu tamtejszego akceleratora Plug and Play. Udział w programie jest możliwy dzięki wyróżnieniu w drugiej edycji programu Go_Global, organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. W ramach niego wyróżniono 5 spółek, w tym Sellbox. Nagrodą dla każdej nich jest trzymiesięczny pobyt przedstwicieli firmy w USA oraz wsparcie specjalistów z Doliny Krzemowej w przygotowaniach i kontaktach z międzynarodowymi inwestorami.

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz