Aglomeracja

Poznaniacy uczą się radzić sobie ze stresem

Bąbelki na stres  Foto: Hello Polanka

Każdy kto odczuwa stres, chciałby go kontrolować tak, aby stał się sprzymierzeńcem w trudnych sytuacjach. Każdy kto się uczy, chciałby robić to szybciej i efektywniej. Natomiast wszyscy, sportowcy, chcieliby koncentrować się jeszcze bardziej, by móc osiągać lepsze wyniki sportowe. O stresie, sportowych mitach i motywacji będą ciekawie mówili naukowcy w poznańskiej Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w ramach Dni z Psychologią.

Bąbelki na stres Foto: Hello PolankaW ramach edukacyjnego wydarzenie posłuchać będziemy mogli wykładów dotyczących m.in. świadomość swoich zalet, co może być niezwykle potrzebna w różnych sytuacjach życiowych i może pomóc lepiej poznać samego siebie. Będą także warsztaty.

Dr Mateusz Zatorski przedstawi praktyczne umiejętności rozpoznawania i radzenia sobie ze stresem. Psycholog sportowy, Marcin Kochanowski w trakcie swojego warsztatu wyjaśni, czym jest psychologia sportu, jak budować koncentracje i pewność siebie u zawodnika. Obali też mity i legendy krążące wśród fanów sportu. Praktyczne ćwiczenia i gry wyposażą uczestników w wiedzę na temat budowania zespołu.

Dobra umiejętność zapamiętywania jest podstawą efektywnego procesu uczenia się. Aby usprawnić działanie pamięci przede wszystkim należy poznać najważniejsze informacje na temat jej mechanizmów i następnie wykorzystać w trakcie nauki. Taką możliwość będą mieli uczestnicy warsztatu dr Anny Ziółkowskiej, psychologa SWPS Poznań, która opowie o zasadach wspomagania pamięci i ćwiczeniach usprawniających proces uczenia się.

Umiejętność odpowiedniego relaksowania się to bardzo ważny aspekt życia człowieka. Odpowiednie techniki relaksacyjne pozwalają lepiej reagować na stres, zmniejszają ryzyko rozwinięcia się jego negatywnych konsekwencji, ale także pomagają skupić się podczas egzaminu. Należą do nich np.: pogłębione oddychanie, wizualizacja, trening autogenny Schultza czy trening Jacobsona. W trakcie spotkania dr Agnieszka Mościcka-Teske, psycholog SWPS Poznań zapozna wszystkich zainteresowanych z kilkoma technikami i z ich korzystnym wpływem na organizm.

Wszystkie warsztaty odbywają się równolegle we wtorek 17 marca, od godz. 10.30 do 12.00. Organizatorzy proszą o zapis na jedno wydarzenie. Aby wziąć udział w Dniu z Psychologią SWPS należy wypełnić formularz na stronie www.swps.pl/poznan w zakładce aktualności.

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz