POZnań

Poznaniacy programują hologramy

Zespol poznanskich tworcow gier z Politechniki  Foto: PP

Marcin Michalski, świeżo upieczony absolwent Wydziału Informatyki Politechniki Poznańskiej, był w składzie międzynarodowego zespołu, który otrzymał nagrodę specjalną za najlepsze wykorzystanie nowoczesnych technologii podczas Nordic Game Jam w Kopenhadze. Jury doceniło użyte w grze „Prism Warden” połączenie eyetrackingu i wyświetlania gry na maszynie holograficznej.

Zespol poznanskich tworcow gier z Politechniki Foto: PPJuż po raz drugi ekipa poznańskiego Zjazdu Twórców Gier zorganizowała wyjazd grupy młodych polskich twórców gier na Nordic Game Jam do Kopenhagi.

Ten maraton tworzenia gier komputerowych, ze swoimi 720 uczestnikami, jest największym na świecie i można go uznać za swego rodzaju mistrzostwa świata. Mimo, że w porównaniu z wcześniejszymi edycjami poziom był bardzo wyśrubowany, a finały i nagrody były zawężone do dużo mniejszej liczby gier udało się im odnieść sukcesy.

Wygrała też swoją grupę eliminacyjną i jako 1 z 10 zakwalifikowała się do finału gra „Transylvania Open” stworzona przez Roberta Podgórskiego, Michała Króla i Konrada Słabiga – medalistów Poznań Game Jam, który odbył się dwa tygodnie wcześniej na Politechnice Poznańskiej.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz